Rekrutas

The Recruit

Niekas nėra tikra, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio…

trileris
Režisierius: Roger Donaldson
Scenarijaus autorius: Roger Towne, Kurt Wimmer
Vaidina: Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan, Gabriel Macht, Kenneth Mitchell, Brian Rhodes (III), Eugene Lipinski.
Sukurta: JAV (2003)
Trukmė: 105 min. (1 val. 45 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2003 m. kovo 28 d.

Straipsniai 1 reklama

Niekas nėra tikra, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Niekuo negalima pasitikėti. Šiame darbe yra daug paslapčių, bet nėra nei vieno atsakymo.

Tai pagrindinės CŽV slaptųjų tarnybų kompanijos taisyklės, kurias turėtų įsidėmėti kiekvienas pradedantis darbą agentas. Per daugelį metų didžiulę patirtį sukaupęs Wakteris Burke'as (akt. Al Pacino) vadovauja specialiam padaliniui „Ferma” („The Farm”) ir stengiasi kruopščiai atrinkti gabiausius įvairių sričių specialistus. Daugeliui iš jų netolimoje ateityje bus lemta tapti tikrais agentais ir vykdyti sudėtingas užduotis.

Didžiausią įspūdį CŽV agentui palieka jaunasis kompiuterių specialistas Jamesas Claytonas (akt. Colinas Farrellas), nerodantis pernelyg didelio noro išsikovoti vietą valstybės tarnyboje. Labiausiai jis trokšta išsiaiškinti prieš daugiau nei 10 metų dingusio be žinios savo tėvo mirties aplinkybes. Treniruočių stovykloje perspektyvusis jaunuolis susipažįsta su kitais rekrutais Layla (akt. Bridget Moynahan), Zachu ir Ronnie, su kuriais pradeda mokytis slaptojo agento darbo paslapčių: kaip paslėpti sprogmenis ir susprogdinti automobilį, kaip kuo greičiau užtaisyti ginklą ir taikliai šaudyti, kaip naudoti pasiklausymo įrangą, kaip pridengti kolegą, kaip saugiai pasišalinti iš įvykio vietos, kaip greitai paruošti parašiutą, kaip stebėti įtariamo žmogaus elgesį ir t.t.

Nepaisydamas agento veterano patikslinimo, kad šis darbas niekuomet neatneš pinigų, garbės ir pasisekimo sekse, Jamesas sudėtingų treniruočių procese dažnai susižvalgo akimis su žaviaja Layla. Netrukus, tarp jų užsimezga aistringas meilės romanas. Būsimieji agentai mylisi vos tik suradę tam tinkamą progą – namuose, net automobilių garaže ir kitose vietose, net neįsivaizduodami, kad juos visą laiką kažkas stebi.

Po intensyvių patikrinimų ir pokalbių Walteris Burke'as informuoja Jamesą, kad jis yra išrinktas tolesniam apmokymų etapui. Nuo šiol jaunajam specialistui teks dalyvauti realaus pavojaus situacijose. Jis gauna pirmąją užduotį – išaiškinti galimą išdaviką, kuris galbūt dirba CŽV ir rezga planus įsibrauti į kompiuterinę sistemą, kurioje saugoma labai svarbi informacija.

Užsislaptinusiu dvigubu agentu gali būti bet kuris iš jo pažįstamų. Walteris Burke'as pasidalija įtarimais, kad nesąžiningų tikslų greičiausiai turi … Layla. Nuo tos akimirkos Jamesas atideda į šoną romantiškus jausmus ir pradeda savarankišką tyrimą.

Politiniais trileriais („Be išeities” ir „Trylika dienų” su Kevinu Costneriu), romantine melodrama („Kokteilis” su Tomu Cruise'u) ir katastrofų trileriu („Dantės viršukalnė” su Pierce'u Brosnanu) pasižymėjęs režisierius Rogeris Donaldsonas siūlo iš arti pažvelgti į CŽV darbo užkulisius. Aštraus siužeto trileris atspindi visas šiuolaikinio Holivudo taisykles. Čia yra automobilių persekiojimo epizodas, daug susišaudymo scenų, romantiškų nukrypimų, įsimintinų frazių ir garsių aktorių. Senąją kartą atstovauja neprilygstamasis Al Pacino, kurio karjeros sąrašas jau perkopė 45 filmų ribą. Jo partneriu yra vos per 3 metus populiarumo viršūnėn užkopęs ir skandalingais poelgiais pagarsėjęs airių kilmės aktorius Colinas Farrellas. Jis daug rūko, vos ne kiekviename sakinyje vartoja raide „f” prasidedančio žodžio formas, dažnai kritikuoja Holivudo garsenybes, giriasi begaliniais meilės romanais su gražiausiomis aktorėmis ir vos keturis mėnesius sugebėjo ištverti vedybinį gyvenimą, bet, svarbiausia, pasižymi ypatingu aktoriniu talentu.

Skaičių magija: šiuo metu trilerio „Rekrutas” aktoriui Al Pacino yra 62 metai (gimtadienis balandžio 25 d.), o jo partneriui Colinui Farrellui – 26 metai (gimtadienis kovo 31 d.)

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0292506

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *