Susumavus Klaipėdos ir Vilniaus žiūrovų balsus, rugsėjo 22 dieną Vilniuje, “Skalvijos” kino centre, buvo teikiami apdovanojimai. Prizų autorius – skulptorius Džiugas Jurkūnas. Šių metų “Tinklų” apdovanojimai keliauja į:

Prizas “Auksinis žiūrovas”

keliauja į Suomiją, režisieriui Jalmari Helander už vaidybinį filmą “Retos eksporto prekės, reg.” (“Rare Exports Inc.”), 2003.

Filmo aprašymas:

Seniai seniai Kalėdų Seneliai klajojo laisvi po Laplandiją, kol vietiniai žmonės nesugalvojo gaudyti ir dresiruoti šių padarų, paversti jų mandagiais tarnais. „Retos eksporto prekės” demonstruoja procesą, kaip laukinis Kalėdų Senelis tampa išbaigtu produktu, nuo sekimo ir gaudymo laukymėse iki intensyvių treniruočių ir baigiamųjų potėpių paruošiant Kalėdų Senelį eksportui.

Prizas “Sidabrinis žiūrovas”

keliauja į Baskų kraštą (Ispanija), režisieriui Jose Mari Goenaga už vaidybinį filmą “Suderinimas” (“Sintonia”), 2005.

Filmo aprašymas:

Kalba ne apie ilgus pokalbius ar bendro gyvenimo metus. Kartais ten, kur žmonės tik prasilenkia, gali imti ir pajusti ryšį su kitu.

Prizas “Bronzinis žiūrovas”

keliauja į Belgiją, režisieriui Xavier Diskeuve už vaidybinį filmą “Revoliucija” (“Revolution”), 2006.

Filmo aprašymas:

Niekas nežino, kas iš tikrųjų yra Žanas-Luisas. Net jis pats.

Ketvirtą vietą
užėmė animacinis filmas “Sapnų nykštukai” (“Dream Dwarfs”), 2006, Latvija, režisierė Dace Ridūze.

Filmo aprašymas:

Norėdami tapti sapnų valdovais ir gauti licenziją migdyti gyvūnus ir žmones, nykštukai privalo išlaikyti egzaminą. Nykštukas Klomitis jo neišlaiko. Tačiau su savo išradingumu, atkaklumu ir gerų draugų pagalba, jis gauna dar vieną progą.

Penktą vietą
užėmė dokumentinis filmas “Paskutinis šuo Ruandoje” (“The Last Dog in Rwanda”), 2006, Švedija, režisierius Jens Assur.

Filmo aprašymas:

Kaip ir daugelis dešimtmečių, Deividas žavisi karu. Sulaukęs 24-ių jis tampa karo korespondentu ir dirba Ruandoje, tutsių ir hutų genocido metu.

Šeštą vietą
užėmė muzikinis video “Obuolys ant obels” (“Apple On A Tree”), 2006, Vokietija, režisieriai Astrid Rieger ir Zeljiko Vidovic.

Septintą vietą
užėmė vaidybinis filmas “Užstrigusi tualete” (“Water Closed”), 2006, Prancūzija, režisierė Flores.

Filmo aprašymas:

Mod Kerster – jaunai ir gražiai verslininkei gyvenimas klojasi gerai. Tačiau ji suklumpa prieš pirmąją kliūtį kelyje į savo sėkmę – užsispyrusią tualeto durų rankeną! Jos užduotis išsisukti iš šios padėties, išsaugant savo reputaciją.

Tačiau apdovanojimais festivalis nesibaigė. Trys žiūrovų prizai keliauja į Suomiją, Ispaniją ir Belgiją, o pats festivalis rugsėjo 27 – 30 dienomis, pirmą kartą per aštuonerius gyvavimo metus, keliasi į Šiaulius. Festivalio renginiai vyks Ch. Frenkelio viloje, Vilniaus g. 74.

Šiauliuose šių metų festivalis atidaromas programa „Europa trumpai XII: moteris ir humoras”. Siekdama pasigilinti į moterų kūrybos aspektus, „Europos kino festivalių koordinacija” (2005 m. festivalis „Tinklai” tapo jos nariu) sudarė šią humoro, kartais net ir įžūlumo kupiną programą.

Festivalio uždarymui pasirinkta „Europa trumpai XI: vaizdų mišrinimas”. Ši programa atskleidžia, kaip kino evoliuciją įtakoja naujos technologijos.

Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos bei Suomijos filmų programose surinkti žinomiausių Europos festivalių prizininkai.

Baskų krašto ir Švedijos programos sudarytos bendradarbiaujant su festivalio partneriais – Baskų Filmoteka, Švedijos kino institutu – ir atspindi šių šalių pastarųjų metų kūrybą.

Šių metų naujovė – Italijos specialioji programa TINKLAMS 2006. Sienos (Italija) tarptautinis kino festivalis supažindins su itališkų filmų įvairove.

Iš viso Šiauliuose bus pademonstruoti 69 įsimintini trumpametražiai kino filmai.

Festivalio programoje žiūrovai pamatys Oskaro, Cezario, Kanų festivalio, Berlyno, Amsterdamo ir begalės kitų festivalių laureatų filmus.

Festivalio programa Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje, Vilniaus g. 74:

Trečiadienis / Rugsėjo 27 d.

16.00: „Europa trumpai XII”: Moteris ir humoras
18.00: Vokietijos trumpieji filmai

Ketvirtadienis / Rugsėjo 28 d.

16.00: Italijos trumpieji filmai
18.00: Belgijos trumpieji filmai

Penktadienis / Rugsėjo 29 d.

16.00: Švedijos trumpieji filmai
18.00: Baskų trumpieji filmai

Šeštadienis / Rugsėjo 30 d.

16.00: Suomijos trumpieji filmai
18.00: „Europa trumpai XI”: Vaizdų mišrinimas

Views All Time
Views All Time
2723
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!