Per vieną dieną…

1986-ųjų metų Balandžio vidury, Vilniaus Plokštelių Studijoje, FOJE per vieną dieną pilnai įrašė ir suvedė tris labiausiai grupę išpopuliarinusias dainas: “Laužo Šviesa”, “Distancija” ir “Saugok Vaikystę”.

Pirmas koncertas už Vilniaus miesto ribų

Pirmas FOJE koncertas už Vilniaus miesto ribų, buvo 1986-ųjų metų Sausio mėnesį Taujėnuose, kur grupė kaip honorarą už pasirodymą gavo dėžę obuolių. Tame pačiame koncerte Algis Kriščiūnas vienintelį kartą FOJE istorijoje grojo sintezatoriumi…

“Laužo Šviesa”

Daina “Laužo Šviesa” buvo sukurta Andriui skrendant lėktuvu iš Palangos į Vilnių 1985-ų metų Spalio mėnesį. Vėliau FOJE nariai įkalbinėjo jį šią dainą groti nes pats autorius buvo įsitikinęs, kad ji “be ryšio”… Tos pačios kelionės metu Andrius Mamontovas sukūrė muziką kitai, tik po 10-ies metų išpopuliarėjusiai dainai “Saulės Miestas”.

Foje ir Hiperbolė

Grupė FOJE, pradėjusi repetuoti Vilniaus Inžinieriniame Statybos Institute, grojo anksčiau priklausiusiais ten iki FOJE repetavusiai grupei HIPERBOLĖ instrumentais…

“Vaikystės Stogas”

Originalų dainos “Vaikystės Stogas” 1985-ais metais darytą įrašą, Andrius padovanojo pirmam pasitaikiusiam, nepažįstamam žmogui, kuris tuo įrašu susidomėjo… Kadangi nebuvo jokios kitos to įrašo kopijos, todėl niekas niekada daugiau jo ir neišgirdo.

Andriaus ir Dariaus pažintis

Andrius Mamontovas ir Darius Tarasevičius susipažino būdami 10-ies metų ir besimokydami B.Dvariono muzikos mokyklos klasikinės gitaros klasėje net nenutuokdami, kad kažkada Dariui, perėjus į Vilniaus 18-ą vidurinę mokykla (kurioje mokėsi Andrius su Arnoldu) jie įkurs FOJE.

fanas – FOJE narys

Darius Burokas yra vienintelis FOJE fanas, 1986-ais metais tapęs grupės nariu. Jis buvo susirinkęs visus ankstyvuosius FOJE įrašus dar grodamas kartu su Arnoldu Lukošiumi Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos akordeonistų orkestre.

Fizikų dienos

Kai FOJE pirmą kartą koncertavo 3000 tūkstančių žiūrovų miniai per 1985-ųjų metų Fizikų Dienas Vilniaus Universitete, grupės pasirodymą matė beveik visi vėliau joje groję muzikantai, kurie tuo metu kaip tik buvo kažkur minioje…

A. L. “jonika”

Pirmoji Arnoldo Lukošiaus “jonika” buvo “Junost-73”.

Foje

Andrius “sugudravo” sugalvojęs pavadinti grupę FOJE. Jis paskambino Arnoldui ir pasakė, kad visi kiti nariai sutinka su tokiu pavadinimu… Tokio paties turinio telefono skambučių iš Andriaus susilaukė ir kiti grupės nariai. Tokiu būdu visi sutiko su “kitų” nuomone.

Pirmasis koncertas

Pirmajame grupės koncerte, kuris įvyko 1983 metų Lapkričio mėnesio pradžioje Andrius Mamontovas grojo mušamaisiais ir dainavo, darius Tarasevičius dainavo ir grojo boso gitara, o Arnoldas Lukošius muzikavo klavišiniais instrumentais. Jie atliko dvi dainas, kurių viena- “Sunki Muzika” (žodžiai A.Baltakio, muzika A.Mamontovo) dainavo Andrius o kitą – “Švininiai Sapnai” (žodžiai A.Lukošiaus, muzika D.Tarasevičiaus) dainavo Darius. Nuo tada beveik puse metu grupė vadinosi Sunki Muzika.

Views All Time
Views All Time
3219
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!