Whole Nine Yards, The

Į pačią priemiesčio širdį ką tik atsikraustė samdomas žudikas su didele širdimi… Gal reikia “pašalinti” kaimyną?

kriminalinė komedija
Režisierius: Jonathan Lynn
Scenarijaus autorius: Mitchell Kapner
Prodiuseriai: David Willis, Allan Kaufman
Vaidina: Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Michael Clarke Duncan, Natasha Henstridge, Kevin Pollak
Muzika: Randy Edelman
Sukurta: JAV, Kanada (2000)
Trukmė: 98 min. (1 val. 38 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2001 m. vasario 23 d.

Dantistas Nikolas “Ozas” Ozeranskis (M.Perry) gyvena ramiausioje pasaulio vietoje – Monrealio priemiestyje. Jis visais atžvilgiais normalus vyrukas – na, gal išskyrus tuo, jog maniakiškai mėgsta blizginti dantis… Deja, amerikietis Nikolas absoliučiai netinka į poras savo temperamentingai, atkakliai ir beatodairiškai žmonai Sofi (R.Arquette), dėl kurios net atsikraustė gyventi į Kanadą. Tačiau kas galėtų patikėti, jog mūsų herojaus žmonelė nekenčia taip smarkiai, jog mielai jį nudėtų?

Lyg tyčia, į priemiestį atsikrausto naujas kaimynas – pagarsėjęs Čikagos gangsteris Džimas “Tulpinis” Tadeskis (B.Willis). Nikolas – šokiruotas, jo žmona – susižavėjusi. Bet ne – Sofi nežada samdyti Tadeskio “pašalinti” savo vyrą, juk jis – žinomas “žudikas aristokratas”. Užtat ji įkalbės Nikolą, kad šis vyktų į Čikagą ir praneštų vietiniams mafioziams, kur slepiasi garsusis “kileris” – jie su Tadeskiu turi savų sąskaitų… O vyrukai, kurie apie savo kaimynus ir jų priešus žino per daug, retai lieka gyvi.

Bet Čikagoje reikalai staiga įsisuka į nebesustabdomą karuselę. Per juodaodį galiūną patikėtinį (M.C.Duncan) Nikolas ne itin maloniai pristatomas mafijos bosui Janiu Gogolaku (K.Pollak), kuris akimirksniu jėga įtraukia “per daug” žinantį dantistą į organizuojamą jo kaimyno Tadeskio namo “desanto” akciją. Tiesa, Nikolas spėja artimai susidraugauti su Sintija (N.Henstridge) – nuostabia moterimi, kuri yra… Džimo “Tulpinio” Tadeskio žmona!

“Kartais aš pavargstu nuo milžiniškų veiksmo juostų, – sako “kietas riešutėlis” B.Willis, ne kartą kine išgelbėjęs motulę Žemelę, – tuomet mėgstu nusifilmuoti kino filme, kuriame galiu iš tolo pažvelgti į savo vaidmenis. Pavyzdžiui, Džimas Tadeskis – tikras “užkietėjęs” gangsteris. Juk aš dievinu kriminalines komedijas”.

Holivudo žvaigždė B.Willisas taip norėjo vaidinti šiame filme, jog net atsisakė savo įprasto honoraro, be to, pats pakvietė režisierių ir visus aktorius. O šie filme smagiai griauna ne tik įprastus savo aktorinius, bet ir visus gyvenimiškus stereotipus: septyniolikos žmonių žudikas – tikras džentelmenas, dailios dantisto asistentės svajonė – tapti samdoma žudike!..

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0190138

Views All Time
Views All Time
3037
Views Today
Views Today
1
0 0