Biografija

Industrinis, šiek tiek Mančesterį primenantis Šiaulių miestas turi sunkiai paaiškinamą savybę – kas keli metai čia atsiranda originalaus skambesio grupė. AXIS – tai dar viena Šiaurės Lietuvos roko plejados – į kurią įeina BIX, LYGIAILYJA, GIN GAS, BRAINERS – grandis. Iš tikrųjų, ketvertukas – vadovaujamas Aurimo “Aurio” Bavarskio ir Manto “Zuto” Češkausko – pradėjo repetuoti 2002 m. būtent “Bixinėje” – legendinėje BIX studijoje Šiaulių kultūros namuose.

Jau tam tikruose sluoksniuose spėję pagarsėti kaip “britiškojo” gitarinio garso atstovai, 2002 m. tuometiniai AXIS nariai persikėlė į Vilnių, kur Auris, Zutas, Andrius ir Rička susipažino su studentišku gyvenimu, tikrais gyvenimo siekiais ir džiaugsmais bei pradėjo koncertuoti rūsiuose ir klubuose. Toks gyvenimo būdas neliko be pėdsakų – būgnininkas lazdeles iškeitė į kino kamerą, o bosininkas netgi paliko Lietuvą. Nepaisant to, AXIS nesustojo nė minutei – ir 2004 m. pradžioje buvo sukurti iki šiol didžiausi grupės hitai “New Day” ir “Baby”. Grupės sudėtyje sudalyvavo ir kultinių pastarojo meto Lietuvos grupių nariai – REQUIEM būgninkas Marius Šniras ir SH bosistas Tomas Ramančiūnas.

Didžiausiais 2004 metų AXIS pasiekimais tapo dvi pergalės LRT “Lietuvos dainų dešimtuko” turuose bei pasirodymai festivaliuose “Rudstock” ir “Undinėlių daina”. Šiame renginyje Zarasuose laimėtą prizą grupė investavo į naują studiją sostinės Konstitucijos pr., kur užsidarė palyginti ilgam – tik 2005 m. pavasarį buvo įrašytos pirmosios dainų “Alone” bei “Milk & Water” versijos, ir grupė vėl pradėjo koncertuoti, daugiausia… Latvijoje. Kartu su “The Mundane” grupė pasirodė Liepojoje, Rygoje, festivalyje “Blieziens” Šiaurės Latvijoje. Karštą vasarą prie kolektyvo prisijungė ir bosu grojantis Mindaugas Bruzga.

Rugpjūčio mėnesį AXIS įrašė kūrinį “Radiophonic”, kuriam naujovišką elektroninį skambesį suteikė SOYA MODIFIED narys Vytis Puronas. Rudenį grupė praleido kurdama vaizdo klipą šiai dainai ir koncertuodama Lietuvoje bei užsienyje (tame tarpe Baltijos šalių TV dainų konkurse “Baltic Top”), o gruodžio 2 d. šį singlą su micKola ir Aivaro Onaičio remiksais išleido netleiblas “Partyzanai.com”.

Views All Time
Views All Time
1585
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!