Sudėtis:
Saulius ‘Samas’ URBONAVIČIUS vokalas, gitara
Gintautas ‘Profesorius’ GASCEVIČIUS mušamieji
Mindaugas ‘Špokas’ ŠPOKAUSKAS klavišiniai
Skirmantas GIBAVIČIUS bosinė gitara
Aurimas POVILAITIS perkusija 

Biografija
1987 m. Šiauliuose oficialiai gimė grupė BIX, kurios suklestėjimui buvo labai palanki dirva — prasidėjo Atgimimo epocha, kuriai reikėjo maištingos dvasios. Kunkuliuojančios energijos ir roko draivo pritvinkę 7 vyrukai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo savo žanro flagmanais. 

Pradėję nuo savo miesto salių, vėliau užkariavę visos Lietuvos sales ir stadionus bei aikštes, o taip pat užėmę ir laisvų radijo stočių eterį, BIX’ai įsiveržė į atrodytų perpildytą Vakarų rinką: gausūs koncertai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Beneliukso, Skandinavijos šalyse, JAV. Visur, kur bekoncertuotų, BIX’ai susilaukia entuziastingo publikos priėmimo ir puikių atsiliepimų. Tai grupė, kuri, atrodo, gimusi scenoje. Viename Vokietijos klubų vyrukai grojo su tuomet dar neišgarsėjusia NIRVANA.

Tais pačiais metais dalis grupės muzikantų pateko į avariją, kurios metu žuvo pirmasis grupės menedžeris Marius Brasiūnas. Įvykis sukrėtė muzikantus, atrodė, kad toliau dirbti nėra prasmės. 1991 m. pasirodė pirmasis BIX albumas “Akli kariai”, skirtas žuvusiam draugui. Vinilų epocha buvo klestėjimo viršūnėje, taigi nieko nuostabaus, kad pirmasis darbas išėjo plokštelės pavidalu. Tikri roko gerbėjai ir būsimi “balių” išpažinėjai mintinai mokėjo dainų “Bijom”, “Tarp Europos ir Honkongo”, “Akli kariai” posmus.

1992-aisiais BIX’ai, iš naujo atgavę jėgas, išleido kultiniu tapusį albumą “La bomba” (MC). Grupės muzika vis dar buvo “einamas” produktas Vakaruose, tačiau kaip vėliau pastebės vienas “bixinis”, eksportui reikėjo angliškų dainų, o jie dainavo lietuviškai arba “paukščių kalba”.

Skubios anglifikacijos išraiška ir buvo trečiasis opusas — albumas “Doozgle” (MC ir CD), kuriame buvo ir senų lietuviškų dainų, ir naujų — angliškų. Nuomonės apie jį Tėvynėje buvo pakankamai kontraversiškos, o Prancūzija tuo metu leipo nuo ten populiaraus alternatyviojo roko. BIX’ų muzika buvo kaip tik iš tos operos. Grupė ilgam dingo minėtos šalies klubuose. Jų dainas “suko” tokią muziką grojančios radijo stotys. Lietuvos radijo didžėjai irgi nevengė naujosios programos. BIX’ai tapo mistine komanda, kuri tik keletą kartų per metus pasirodydavo tautinei publikai.

1994-aisiais grupė dalyvavo LNK “Tikro garso” koncerte. Jis ypatingas tuo, kad septyniukei talkino styginių kvartetas. Koncerto garso takelis pasirodė MC formatu, kelios dainos pateko į CD “Shekit geriausius”.

1995-aisiais metais buvo išleistas ir jubiliejinis grupės albumas “7” (7 nariai, 7 metai), kuris konceptualiai skyrėsi nuo prieš tai buvusių. Tai buvo linksmų idėjų ir kieto stiliaus sintezė. Vieni šį albumą vertino kaip geriausią Lietuvos roko istorijoje, kitiems jis pasirodė grubus techniškai, iki galo neišbaigtas ir perdaug griežtas. Kasetė buvo skirta Lietuvos rinkai, o CD — Vakarų. Unikalus atvejis — pavadinimas tas pats, o albumai skirtingi.

1996-ųjų sausyje vykusių “Bravo” nominacijų veremonijoje už 1995-uosius metus BIX’ai BIXgavo apdovanijimus net trijose kategorijose — geriausio albumo, geriausios roko grupės, geriausio instrumentalisto (S. Gibavičius). Prieš tai jie stebino Lietuvos piliečius savo neordinariais videoklipų sprendimais, originaliais interviu mass media priemonėse, BIX kavine-baru ir t.t.

Praėjusieji metai žymūs tuo, kad BIX’ai (9-aisiais gyvenimo metais) nusprendė atsisakyti savo pučiamųjų flango ir tęsti odisėją be “varinių priedų”; rinkoje pasirodė limituoto tiražo archyvinių įrašų kasetė “Rats City”; buvo pasirašytas metinis kontraktas su “Stimorol” ir kontraktas trims albumams su “Bomba records”.

Naujasis opusas “Wor’s” bus dar vienas akibrokštas grupės gerbėjams — tai vėl kažkas naujo. Jį po savo vėliava žada priimti ir įtraukti į pasaulinius savo katalogus firma “Polygram”.

Views All Time
Views All Time
1369
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!