Vyno istorija
Antikinis skonis
Populiariausi Antikos laikų vynai buvo tiršti ir saldūs. Jie buvo gaminami iš džiovintų vynuogių (šiais laikais taip gaminamas vynas „Vin Santo”). Šiuolaikinio skonio vyno vartotojui tai gali atrodyti gana keistai, bet tuomet dažniausiai jie buvo geriami praskiesti jūros vandeniu.
Senas metodas
Sieros dioksido, kaip vyno konservanto, naudojimas nėra šiais laikais atrasta naujovė. Ši praktika Vokietijoje buvo naudojama nuo XV amžiaus, o Prancūzijoje nuo XVIII amžiaus.
Koks nuostolis!
Žmogus, Ispanijos Rioja regiono vyndariams pristatęs vyno brandinimo medinėse talpose idėją, buvo Luciano de Murrieta. Apie šią naujovę jis sužinojo iš Prancūzijos Bordeaux regiono vyndarių. Iš Bilbao jis parsigabeno statinių savo vyno rūsiui. Iki tol vynas nebuvo laikomas ilgiau nei metus: nuėmus naują derlių, Riojos vyndariai likusį praeitų metų derliaus vyną paprasčiausiai išpildavo.
Vyndarystė Antikos laikais
Seniausias kultūrinių vynuogių sėklas archeologai rado dabartinės Gruzijos respublikos teritorijoje. Nustatyta, kad jos išlikę nuo 7000-5000 metų prieš Kristų. Laukinių vynuogių sėklų sankaupos, rastos Turkijoje, Sirijoje, Libane ir Jordanijoje, išlikę nuo 8000 metų prieš Kristų.
Pakelkime taures už tai, kad…
Kai 79 – aisiais mūsų eros metais išsiveržė Vezuvijus, buvo sunaikinti visi aplinkiniai vynuogynai. Atsodintų vynuogynų derlius davė gausybę vyno. Norėdamas tam pasipriešinti, imperatorius Domitian’as 92 m.e. metais įsakė iškirsti Prancūzijos vynuogynus. Po dviejų šimtų metų imperatorius Probus išleido dekretą, liepdamas atsodinti vynuogynus. Šiam žmogui ir turime būti dėkingi už vyno gamybos tradicijas Prancūzijoje.