Septyniolikmetis Mindaugas Jankauskas savo netradicine išvaizda bei pomėgiais stebina aplinkinius. Siuvimą dievinantis vaikinas mėgsta žiūrėti spektaklius bei vaikščioti į kino teatrus vienas. Kaunietis labai domisi mada ir ateityje žada rimtai užsiimti drabužių dizainu.

M.Jankauskas teigia, jog kiekvienas žmogus yra ieškotojas, o apranga yra vienas iš jo minčių išraiškos būdų. Septyniolikmetis, laikantis save menininku, visada vadovaujasi viena rašytojo Oskaro Vaildo fraze iš knygos „Dorijano Grėjaus portretas“ – „Menininkas yra gražių daiktų kūrėjas“.

Siuva rūbus pats

Jaunuolis, besimokantis Kauno „Rasos“ gimnazijos vienuoliktoje klasėje, labiausiai aplinkinius šokiruoja savo išvaizda. Mados „besivaikantis“ vaikinas sau rūbus kuria, modeliuoja ir siuva pats.

Jis šiuo, neįprastu vyriškai lyčiai, užsiėmimu susidomėjo, kaip pats sako, labai senai. Pradėjęs nuo paprasčiausių rankdarbių, Mindaugas jau metus tuo užsiima labai rimtai.

„Jeigu spėsiu sukurti pakankamai rūbų, bandysiu sudalyvauti kokiame nors rimtesniame mados renginyje“ (gal ir spėsi, juk iki pensijos dar laiko yra), – kalbėjo septyniolikmetis, kolkas dar nedalyvavęs jokiuose panašaus pobūdžio konkursuose.

Ateityje norintis aprangos dizainą studijuoti jaunuolis neslepia, jog norėtų tapti žinomu dizaineriu. „Manau, šito nori kiekvienas, tik ne visi išdrįsta pasakyti tai garsiai“ (o taip, visi tik apie tai ir svajoja), – atviravo M. Jankauskas, besidomintis mada, įvaizdžio kūrimu.

Kaip ir pridera, Mindaugas labai domisi audiniais. Vaikinas dažnai užsuka į medžiagų parduotuves. „Buvo kartą toks nuotykis. Prisimenu, kaip vaikščiojom po Paryžių, ir man draugas sakė, kad greičiau eitumėm prie Eifelio bokšto, o aš jam sakiau, jog negaliu, nes dar turiu užsukti į vieną audinių saloną“, – juokėsi septyniolikmetis. Jo nuomone, visi žmonės vienaip ar kitaip yra menininkai.

Tapė iš eilėraščių

„Siuvimas – mano mėgstamiausiamiausias užsiėmimas, tačiau be šito aš dar ir tapau bei darau skulptūras“, – pasakojo septyniolikmetis Mindaugas. „Labiausiai lipdyti bei tapyti man patiko iš eilėraščių“, – prisiminė vienuoliktokas. Parodose dalyvauti jaunuolis nesiryžo, nes nemanė, jog jo darbai yra tokie geri, kad galėtų būti vertinami (gal ir gerai, juk ir taip žmonės visokių siaubingų „kūrinių“ prisižiūri).

M. Jankauskas taip pat yra išbandęs fotografiją bei vaidybą, tačiau šie užsiėmimai vaikino ilgesniam laikui nesužavėjo. Dabar jis labiau mėgsta vaikščioti į spektaklius bei kino teatrus. „Mėgstu spektaklį žiūrėti ne vieną kartą. Kiekvienąkart jame galima atrasti vis kažką naujo, dar nesuvokto“, – apie savo neįprastą pomėgį kalbėjo moksleivis ir pridūrė, jog taip pat labai mėgsta vaikščioti į kino teatrus vienas. Jo teigimu, žmogus, būdamas vienas, gali visiškai kitaip įsijausti į filmą.

Patinka neigiama aplinkinių reakcija

Vaikinas neslepia, jog aplinkinių dėmesys jam yra pakankamai didelis. „Eidamas miestu jaučiu žmonių žvilgsnius, bet manęs tai netrikdo, priešingai, man tai labai patinka“, – kalbėjo Mindaugas. „Prie stebinčių žvilgsnių aš esu pripratęs, ir kai išvažiuoju į užsienį to labai pasigendu. Ten tu išsirenk kad ir nuogas, tačiau į tave niekas nežiūrės“ (jei esi negražus, tai tikrai nežiūrės),
– šypsojosi simpatiškas vienuoliktokas, teigiantis, kad bene pagrindinis kiekvieno žmogaus tikslas yra kokiomis nors priemonėmis išsiskirti iš aplinkinių.

Lietuvoje žmonės į Mindaugo išvaizdą reaguoja gana neigiamai. „Dažniausiai jų reakcija yra tokia, kokios aš ir laukiu. Mane netgi nuviltų, jeigu prieitų koks vaikėzas ir pasakytų, jog tai, kaip aš atrodau, yra normalu“ (Kaune su „nenormalia“ išvaizda pavojinga gyventi, taigi tuo labai nesidžiauk), – juokėsi jaunuolis.

Aplinkiniams, pamačiusiems šį vaikiną, bene visada iškyla klausimas apie jo seksualinę orientaciją, tačiau pats Mindaugas teigia, jog jis tikrai nėra gėjus: „Aš esu normalus, kaip ir visi kiti“, – greitai paneigė aplinkinių nuomonę linksmas jaunuolis.

Septyniolikmetis vaikinas save laiko metroseksualu. (Metroseksualai – tai heteroseksualus vaikinai, besidomintys madomis, naudojantys kosmetiką, besilankantys soliariumuose…)

Draugai jaučiasi pilki

Kauniečiui išvengti įvairių incidentų yra beveik neįmanoma. Jaunuolis pastebėjo, jog daugelis jį pažįstančių vaikinų mėgsta pasakyti kažką norėdami įgelti. „Na, kartą buvo taip, jog priėjo toks vienas prie manęs ir paklausė, ar aš vaikinas, ar aš panelė. O aš jam atrėžiau, jog esu tikras vyras “, – prisiminė Mindaugas ir teigė, jog esant tokiai situacijai svarbiausia yra tinkamai atsakyti.

„Mano įvaizdis kitiems kelia nepasitenkinimą, netgi pyktį, tačiau man tai patinka – mėgstu taip erzinti. Tie, kurie mane pažįsta, žino, koks aš esu iš tikrųjų, o tie kurie nežino – tegul galvoja ką nori“, – kalbėjo vaikinas. Mindaugas užsiminė ir apie tai, jog ne vienas draugas, būdamas su juo, pasijaučia pilkas.

Bendrauja tik dėl išvaizdos

M. Jankauskas pastebi, jog nemažai žmonių bendrauja su juo tik dėl vaikino intriguojančios išvaizdos. „Skaudžiausia ir pikčiausia būna tuomet, kai taip elgiasi žmonės, su kuriais pažįstamas esu jau ilgai“, – atviravo Mindaugas.

Jaunuolis neslepia, jog daugiausiai bendrauja su merginomis. „Tikrų draugų aš turiu daugiau merginų negu vakinų“, – kalbėjo vienuoliktokas ir spėliojo, jog taip greičiausiai yra dėl panašių pomėgių. „Nemėgstu sporto, nemėgstu žiūrėti krepšinio, mieliau keliauju, skaitau arba klausau muzikos“, – vardino Mindaugas.

Views All Time
Views All Time
6818
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!