Kiršlių žvejyba
Geriausiai kiršliai kimba pučiant šiltam vėjui, kuris raibuliuoja vandens paviršių, ir kai apsiniaukę arba lyja trumpalaikis šiltas lietus. Jei upė prisipildė ilgalaikių liūčių sunešto drumzlino vandens, kibimas baigiasi, kol vanduo nusistovės. Taip pat kiršliai bijo triukšmo, tad jei bus triukšmaujama ant kranto arba upe plaukiojama motorinėmis valtimis, kiršliai ne tik nebekibs, bet netgi gali išplaukti pasiieškoti ramesnių vietų.
Jei norite gaudyti kiršlius sietuvoje nuo kranto, galima naudoti dreifuojančią lervą ir paprastą meškerę. Kaip minėjome, paprastai kiršliai maitinasi prie dugno, tačiau susidomėję medžiokle ir kova dėl maisto jie gali pakilti į vandens paviršių. Tiesa, stambių žuvų taip pagauti nepavyks. Stambios žuvys, plaukiodamos atskirai nuo bandos, pirmos suspėja prie ant dugno gulinčio maisto. Stambius geriausiai gaudyti sliekais. Todėl kartais visai neprošal pakeisti lervą slieku ir meškerę užmesti kiek žemiau pasroviui, toliau nuo pagrindinės kibimo vietos. Taip pat upėse galima mėginti pagauti kiršlį spiningu.
Šaltuoju metų laiku, ankstyvą pavasarį, rudenį ir žiemą kiršliai gaudomi prie pat dugno. Vasarą, kai vandenyje apstu prikritusių vabzdžių, kiršlys gali užkibti ir ne prie dugno, ir netgi vandens paviršiuje.
Labai patogu kiršlius žvejoti žiemą švariame vandenyje. Kiršlys aktyvus kiaurus metus, tačiau žiemą jam gerokai sunkiau susirasti maisto. Žvejoti galima naudojant dirbtines ir tikras museles. Kiršliai, visų didžių, labai mėgsta vandenines nimfas, kurios čiuožia vandens paviršiumi, todėl žuvis tuoj pat stveria jauką, imituojantį nimfos judesius. Plūdę reikia laikyti taip, kad masalas laikytųsi vandens paviršiuje.
Beje, mažose upėse kiršliai gaudomi naudojant išimtinai natūralius ir dirbtinius vabzdžius. Galima naudoti ir „šlapią”, ir „sausą” muselę. Tiesa, dirbtinė muselė pagal spalvą ir formą turi būti panaši į tą vabzdį, kuriuo konkrečiu metų laiku maitinasi kiršliai. Paprastai tai būna pilkos arba šviesiai rudos muselės. Taip pat tinka visi žvejybos būdai, skirti žvejoti upėtakius mažuose upeliuose.
Žvejybos įnagiai
Kiršlių žvejybai galima naudoti dviejų tipų meškeres. Pradėti reiktų nuo ilgos teleskopinės, o įgijus patirties meškerę galima sutrumpinti. Optimalus teleskopinės meškerės ilgis – 5 metrai. Vertėtų naudoti ne inertinę ritę, ant kurios turėtų būti užvyniotas kokių 70 metrų ilgio 0,17 mm skersmens valas, plūdė turėtų būti apie 15-18 gramų svorio, kabliukai – Nr. 2,5-4.
Vėliau, įgijus patirties, galima meškerę sutrumpinti iki 2,5 metro. Tokios meškerės valas turi būti trumpesnis ir ne storesnis kaip 0,25 mm. Naudojami 4 numerio kabliukai.