Kaip patogiai dirbti nešiojamuoju kompiuteriu?
| | |

Kaip patogiai dirbti nešiojamuoju kompiuteriu?

Populiarėjantys nešiojamieji kompiuteriai vis dažniau stumia iš biurų ir namų stalinius kompiuterius. Nešiojamieji jų broliai yra lengvesni, stilingesni, patogesni pernešti, nepamainomi keliaujant, esant komandiruotėse. Tačiau dirbantysis tokiu kompiuteriu dažniausiai sėdi nepatogiai, jo sėdėsena neatitinka ergonomikos arba patogumo reikalavimų. Dėl to kenčia sveikata. Nešiojamieji kompiuteriai skirti nešiotis ir dirbti ten, kur nėra tinkamų sąlygų jį pasidėti ant stalo. Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės, gydytojos Dainos Švėgždaitės, nešiojamasis kompiuteris yra patogus dėl savo mobilumo, tačiau norint, kad jis nekenktų sveikatai, reikia jį tinkamai naudoti: dirbant nereikėtų jo dėti ant kelių, grindų, žurnalinio staliuko. Tai, kad kompiuterio ekranas ir klaviatūra sumontuota į vieną neatskiriamą korpusą, yra didžiausias ergonomikos priešas. Kadangi laužo pagrindinę taisyklę – ekranas turi būti akių aukštyje, o naudojantis klaviatūra, riešai padėti patogiai. Tačiau pakėlus nešiojamojo kompiuterio ekraną į tinkamą aukštį, nepatogu naudotis klaviatūra. Net nešiojamąjį kompiuterį padėjus ant stalo, jo ekranas dažniausiai yra gerokai žemiau nei turi būti ir tai verčia dirbantįjį lenktis. Iš pradžių ir staliniai kompiuteriai buvo gaminami su integruota klaviatūra bei monitoriumi. Tačiau tai sukėlė bangą skundų dėl raumenų nuovargio ir netaisyklingos laikysenos.

| |

Nešiojami kompiuteriai – su apsauga nuo vagysčių

2008 m. lapkričio 28 d. Pavagiami ar pametami nešiojamieji kompiuteriai tampa vis didesne problema, teigia “Fujitsu Siemens Computers”. Kad to pavyktų išvengti, kompanija nuo kitų metų pasiūlys realiai veikiančią kompleksinę apsaugos nuo vagysčių sistemą. 2009 m. pirmąjį ketvirtį pasirodysiantys nauji “Fujitsu Siemens Computers” nešiojamų kompiuterių modeliai jau turės apsaugos nuo vagysčių sistemą, sudarytą iš “SystemTrack” ir “DataProtect” įrangos (sukurtos remiantis “Intel” ir “Computrace” kompanijų technologijomis). “Fujitsu Siemens Computers” – viena iš pirmųjų gamintojų Europos, Vidurinių rytų ir Afrikos (EMEA) regione, jau galinčių pasiūlyti tokią apsaugą nešiojamuose kompiuteriuose. Pirmiausia apsaugos nuo vagysčių sistema bus pasiūlyta kaip papildomas pasirinkimas su verslui skirtais kompiuteriais “ESPRIMO Mobile” bei privatiems vartotojams skirtais LIFEBOOK T5010 ir LIFEBOOK E8420. Apsaugos nuo vagysčių sistemą sudaro dvi pagrindinės funkcijos: pavogtos ar pamestos įrangos buvimo vietos sekimas bei galimybė išsaugoti, ar esant poreikiui ir ištrinti duomenis iš kietojo disko naudojantis centralizuotu nuotoliniu valdymu. Nuotolinis valdymas leidžia ir užrakinti kompiuterį, kad juo nebūtų galima naudotis.

| |

Augančiai nešiojamų kompiuterių rinkai – nauji aksesuarai

Sparčiai didėjant nešiojamų kompiuterių paklausai, didžiausia periferinės įrangos gamintoja „Logitech” pristatė dvi šių kompiuterių grupei skirtas naujienas – „Logitech QuickCam Deluxe for Notebooks” ir „Logitech QuickCam for Notebooks” interneto kameras. Tiek „QuickCam Deluxe for Notebooks”, tiek „QuickCam for Notebooks” interneto kamera vartotojams siūlo ištobulintą „Logitech” „RightSound” technologiją, pašalinančią pašalinius garsus, ir novatorišką „RightLight” technologiją, suteikiančią aiškumo vaizdui net ir prasto apšvietimo vietose. Be to, „QuickCam Deluxe for Notebooks” vietoj interneto kameroms įprasto plastiko lęšiams naudojamas stiklas. Šie atnaujinimai lemia aukštą kokybė už vartotojui priimtiną kainą. 2006 m. parduota apie 80 milijonų nešiojamų kompiuterių – net 27 procentais daugiau nei 2005m. Kompanijos „IDC” analitikai prognozuoja, kad šiais metais bus parduota daugiau nei 100 milijonų šios grupės kompiuterių. „Žmonės vis dažniau renkasi nešiojamus kompiuterius – jie patogūs, praktiški. Tačiau įprasta įranga šiems kompiuteriams netinka, ji atrodo gremėzdiška, o nedidelių tokios pačios kokybės analogų beveik nėra,- teigė “Logitech„ marketingo viceprezidentė Gina Clark. – Abi “Logitech„ pristatytos interneto kameros nešiojamų kompiuterių savininkams siūlo puikią vaizdo kokybę už priimtiną kainą. Džiaugiames, kad esame šios rinkos lyderiai ir padedame žmonėms bendrauti nepaisant atstumų.”

| |

Pristatyta itin patogi, universali nešiojamų kompiuterių stotelė

Šiandien “Logitech” pristatė “Logitech Alto” nešiojamų kompiuterių stotelę, kurioje integruota standartinio dydžio klaviatūra ir nešiojamo kompiuterio stovas, iškeliantis kompiuterio ekraną iki akių lygio. Nešiojami kompiuteriai dažnai naudojami ne tik darbe, bet ir namuose. Tačiau dėl jų dydžio klaviatūra nėra itin patogi, klavišai būna išdėstyti nestandartinėse vietose, be to, žemai esantis ekranas naudojantis kompiuteriu verčia lenkti galvą bei žiūrėti žemyn. Visas šias problemas išsprendžia “Logitech Alto” – patogioje, tarsi knyga išsiskleidžiančioje stotelėje integruota standartinė klaviatūra ir stovas nešiojamąjam kompiuteriui. Prijungti kompiuterį prie “Logitech Alto” įrangos užtrunka mažiau nei 30 sekundžių, taip pat paprasta jį ir atjungti. Surinktos “Logitech Alto” įrangos išmatavimai – vos 23.7cm x 42.8cm x 3.6 cm. “Nešiojamieji kompiuteriai turi akivaizdų pranašumą prieš stacionarius – mobilumą. Tačiau dirbant vienoje vietoje, pasigendama patogumo – ypatybės, kurią mums siūlo stacionarus kompiuteris,- sako “Logitech” klaviatūrų padalinio marketingo viceprezidentas Denis Pavillard. – “Logitech Alto” nešiojamų kompiuterių stovas išsprendžią šią problemą. Tačiau skirtingai nuo kompiuterių gamintojų siūlomų stotelių, “Logitech” gaminys užima gerokai mažiau vietos, jį galima greitai surinkti ir paslėpti.”

IBM ThinkPad T42 su pirštų antspaudų skaitytuvu
| |

IBM ThinkPad T42 su pirštų antspaudų skaitytuvu

„Mes dar aukščiau pakėlėme saugumo kartelę integruodami į kasdien naudojamą kompiuterį tai, kas anksčiau buvo tik neįtikėtina technologija iš mokslinės fantastikos srities“, – sakė IBM asmeninės kompiuterijos generalinis vadybininkas Franas O’Sulivanas (Fran O’Sullivan). Anot jo, novatoriškas saugumo technologijas IBM ir toliau integruos į kiekvieną verslo šaką – nuo asmeninių kompiuterių iki tarnybinių stočių. Pirštų antspaudų skaitytuvas sumontuotas „ThinkPad“ modelyje T42 po kryptiniais valdymo klavišais. Vartotojams, norintiems dirbti su taikomosiomis programomis ar duomenų bazėmis, tereikės perbraukti pirštu per nedidelį horizontalų daviklį. Pirštų antspaudų nuskaitymo procesas truks vos kelias sekundes. Naujojo modelio pirštų antspaudų skaitytuvai nuskaito didesnę piršto dalį nei ligi šiol buvę ir iki minimumo sumažina neteisingo identifikavimo tikimybę.

IBM „ThinkPad“: Žemės pakrašty ir už jos ribų
| |

IBM „ThinkPad“: Žemės pakrašty ir už jos ribų

Keliaudami virš Žemės paviršiaus 250 mylių aukštyje, ekstremalius kosmoso iššūkius patiria ne tik astronautai. Kiekviename kosminiame laive (angl. – space shuttle) yra daugiau nei po 20 IBM „ThinkPad“ kompiuterių, kurie kartu su įgula keliauja 17 500 mylių per valandą greičiu. Nešiojamieji kompiuteriai kosminiuose laivuose naudojami daugelyje sričių: elektroniniam paštui, duomenų persiuntimui bei gavimui, vaizdo konferencijoms, specializuotai roboto rankų judėjimo kontrolei bei GPS navigacijai. „Tarptautinė kosminė stotis“ turi 15 „ThinkPad“ nešiojamųjų kompiuterių, o ateityje planuoja turėti 30 – 40. Svarbu paminėti ir tai, kad vienas „ThinkPad 760XD“ yra naudojamas, kaip pagrindinis įgulos bei stoties kompiuterių sąveikos (interface) įrankis, leidžiantis valdyti laivą nešiojamaisiais kompiuteriais. „ThinkPad“ kompiuteriai naudojami visose kosminių stočių transporto priemonėse, „Tarptautinėje kosminėje stotyje“ bei kosminėje stotyje „Mir“.

ThinkPad X serija
| |

ThinkPad X serija

Tai pats lengviausias – vos 1,2 kg. sveriantis ir pats mažiausias nešiojamasis IBM kompiuteris. Nepaisant kompaktiškumo, jis gana funkcionalus, o darbo komfortabilumu bei klaviatūros dydžiu beveik niekuo nenusileidžia stacionariems kompiuteriams. Dėl kompaktiškumo bei atsparumo smūgiams – tolimoms kelionėms, kuriose nuo įvairių sutrenkimų kompiuterio apsaugoti tiesiog neįmanoma. Tai, kad šios serijos „ThinkPad“ kompiuterių korpusas yra pagamintas iš itin tvirtos medžiagos – titano kompozito ir ypatingai kietąjį kompiuterio diską sauganti „oro pagalvės“ technologija (Active Protection System) maksimaliai užtikrina paties kompiuterio, bei jame saugomų duomenų saugumą. Vienas esminių šio kompiuterio privalumų kelionėse – galimybė itin ilgą laiką juo dirbti neturint pastovaus elektros energijos šaltinio. Kompiuterį maitinančios baterijos be papildomo pakrovimo gali veikti net 10 valandų.

ThinkPad T serija
| |

ThinkPad T serija

Šios serijos kompiuteris – optimalus mobilumo ir funkcionalumo derinys. Nepaisant lengvumo ir kompaktiškumo (jis sveria 2 kg.), dėl ko jis tampa patraukliu dažnai keliauti turintiems poreikį vartotojams, šiame kompiuteryje įmontuotas galingas procesorius, didelis ir raiškus ekranas, vidinis optinis įrenginys. Tai sukuria platų galimų kompiuterio funkcijų spektrą bei darbo greitį. Taip pat šios serijos kompiuteris turi technologiją, leidžiančią keisti kompiuterio techninę įrangą neišjungiant kompiuterio. Šios serijos kompiuterio korpusas pasižymi itin dideliu atsparumu smūgiams, nes yra pagamintas iš titano kompozito bei turi įmontuotą, kietąjį diską sauganti „oro pagalvės“ technologija. Tai itin prestižinė, elegantišku ir maksimaliai patogiu dizainu pasižyminti kompiuterių klasė.

ThinkPad R serija
| |

ThinkPad R serija

Šis šiek tiek sunkesnis ir didesnis, nei T serijos kompiuteris – optimalus patrauklios kainos ir maksimalaus funkcionalumo derinys. Tai itin funkcionalus, pasižymi galingu procesoriumi, dideliu ekranu, vidiniu optiniu įrenginiu. Ši „ThinkPad“ serija turi atskirą „ekonominę“ kompiuterių klasę, žymimą raide „e“ ir reiškiančią, kad kompiuteryje nėra technologijos, leidžiančios modifikuoti kompiuterio įrangą darbo metu bei kitų pridėtinių funkcijų, tačiau jo kaina pati žemiausia iš „ThinkPad“ šeimos kompiuterių.

ThinkPad G serija
| |

ThinkPad G serija

Šis nešiojamasis kompiuteris – stacionaraus kompiuterio pakaitalas, nenusileidžiantis jam nei funkcionalumu, nei procesoriaus darbo sparta. Jis sukurtas tiems, kuriems judėti iš vietos į vietą nereikia nuolat. Tačiau G serijos „ThinkPad“ ypač patogus tiems, kuriems tas pats kompiuteris reikalingas ir biure, ir namuose. G serijos „ThinkPad“ užima ypatingai nedaug vietos bei pasižymi ergonomišku dizainu, užtikrinančiu maksimalų darbo patogumą. Šio kompiuterio klaviatūra nei dydžiu, nei forma visiškai nesiskiria nuo stacionaraus kompiuterio klaviatūros – ji netgi turi stacionaraus kompiuterio klaviatūrai būdingą maksimalų darbo patogumą užtikrinantį pasvirimo kampą.