|

Aukšti teisėsaugos pareigūnai dangsto kontrabandininkus?

Aukšti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja nusikalstamo pasaulio, susijusio su kontarabanda ir vagystėmis, veikloje, o jų veiklą dangsto aukštesnių teisėsaugos įstaigų vadovai, teigia Kalvarijos kriminalistai. Kaip rašoma Lietuvos policijos profesinės sąjungos išplatintame pranešime, šiuos skandalingus kontrabandos ir valstybinių miškų grobstymo aferos faktus atskleidę Kalvarijos kriminalistai atvirai spaudžiami nutraukti pradėtą tyrimą. Neturėdami kitos išeities Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Teisės projektų ir tyrimų centras teigia, kad Kalvarijos kriminalistai persekiojo kontrabandininkus ir vieno iš jų sodyboje buvo užpulti grupės nusikaltėlių. Pareigūnai teigia išsiaiškinę, kad sodybos šeimininkas veikia kartu su Policijos komisariato viršininko pavaduotoju, atsakingu už kriminalistų darbą.

|

Valstybiniai miškai – medienos mafijos rankose?

Alfa.lt žiniomis, praėjusią savaitę Vyriausybė sušaukė posėdį, kuriame buvo svarstoma skandalinga Valstybės kontrolės ataskaita apie Generalinės urėdijos ir jai pavaldžių 42 urėdijų darbą. Jei tikėtume mus pasiekusia informacija, kontrolieriai nustatė tiek pažeidimų, kad buvo svarstyta, ar skelbti visus faktus viešai, ar geriau nenervinti visuomenės ir dalį tiesos nuslėpti. Kol ši ataskaita pasieks visuomenę (tai nutiks po kelių savaičių, tačiau, kaip spėjama, gerokai pakoreguota), pakalbėkime apie tai, ką apie urėdijas – vienvaldžius miškų šeimininkus – žmonės kalba puse lūpų. Apie neįsivaizduojamus urėdų turtus, kurie, beje, laikantis lietuviškų tradicijų perrašyti giminaičių ar patikėtinių vardu, apie prabangius jų mersedesus, apie eiliniam lietuviui pavydą keliančius jų atlyginimus. Tiesa, kalbos apie atlyginimus, pačius urėdus tik juokina. Vieno straipsnio komentatorius, lyg žinodamas, pajuokavo: „Galite nemokėti man atlyginimo, tik duokite tą darbą.“ Ir pataikė kaip pirštu į akį. Vienas Alfa.lt šaltinis sakė, kad Vilniaus urėdo vieta kainuoja 100 tūkst. litų. Tiems, kas nesuprato, aiškinu dar kartą – tokia suma mokama, kad gautų šią darbo vietą. Tiek neva atitinkamų žmonių buvo sumokėta, kai praėjusį rudenį iš šios šiltos vietos „už menkus nusikaltimus“ buvo pašalintas urėdas Rimantas Ribačiauskas, o į jo vietą paskirtas Artūras Nanartavičius.

|

Kalvarijos kriminalistai reikalauja kelti baudžiamąją bylą aukštiems pareigūnams, tarp kurių – miškavagiai ir medžiotojai

Neturėdami kitos išeities Kalvarijos policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos , to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko , o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Pareigūnai teigia išsiaiškinę, kad kontrabandininkai veikia kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju Edvardu Bukota, atsakingu už kriminalistų darbą. Kriminalistų surinkti duomenys parodė, kad šis pareigūnas, be kita ko, praėjusių metų Kovo 11-osios valstybinių švenčių dieną kartu su vienu kontrabandininkų organizavo valstybinio miško vagystę ir joje pats aktyviai dalyvavo. Portalo Alfa.lt žurnalistė Rita Gečiūnaitė išsiaiškino, kad Kalvarijos kriminalistai aukštų pareigūnų sąsają išaiškino sekdami kontrabandos vežėjų „pėdsakais“, kurie vedė į Medžiotojų klubo vadovo Edmundo Derenčiaus sodybą. Joje tyrėjai aptiko ne tik kontrabandos, bet ir iš Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato dingusį specialų naktinio matymo prietaisą. Tyrėjų duomenimis, E. Derenčius aiško juos gavęs iš paties E. Bukoto.

|

K.Betingis ir V.Račkauskas kaltinami pagalba kontrabandininkams

Kalvarijos kriminalistai spaudžiami nutraukti ikiteisminį tyrimą, prašo baudžiamojon atsakomybėn patraukti jų vadovus bei K.Betingį ir V.Račkauską. Septyni Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai pirmadienį kreipėsi į Generalinį prokurorą Raimondą Petrauską, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos genaralinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos. Pareigūnų teigimu, jiems atskleidus skandalingus kontrabandos ir valstybinių miškų grobstymo faktus, šie pareigūnai atvirai spaudžia nutraukti pradėtą ikiteisminį tyrimą. Kalvarijos kriminalistai įtaria, kad Marijampolės pareigūnai patys gali dalyvauti nusikalstamo pasaulio, susijusio su kontrabanda ir vagystėmis, veikloje, o šią jų veiklą dangsto K.Betingis ir V.Račkauskas. Kaip teigiama Teisės projektų ir tyrimų centro pranešime, visi septyni pareigūnai yra kriminalistai ir tyrėjai. Jų teigimu, persekiojant kontrabandininku, vieno jų sodyboje juos užpuolė grupė nusikaltėlių. Vėliau pareigūnai išaiškino, kad sodybos šeimininkas veikia išvien su Policijos komisariato viršininko pavaduotoju V.Račkauskui, atsakingu už kriminalistų darbą.

Kas kėsinasi į geriausius miškus?
|

Kas kėsinasi į geriausius miškus?

Aplinkos ministerijoje svarstomas projektas nuo kitų metų sausio 1-osios keturių nacionalinių parkų miškus perduoti urėdijoms. Dėl pertvarkymų ypač sunerimo Dzūkijos nacionalinio parko miškininkai. Protestuodami dėl reformos, Dzūkijos nacionalinio parko miškininkai išsiuntinėjo laiškus visoms valdžios institucijoms. Laiško autorių nuomone, už planuojamų pertvarkymų slypi galbūt net nusikalstamos užmačios, kadangi gali būti specialiai siekiama nusmukdyti nacionalinius parkus, be to, dirbtinai sumažinti miškų kainą. Paskui, kaip rašoma laiške, miškus iš tikrųjų savininkų už pusdykę supirks naujieji lietuviai. “Ši plano dalis pasisekė visiškai – pasiūla tapo tokia, kad pirkliai nebespėja supirkti visų siūlomų sklypų, o kaina antrojoje miškų grupėje siūloma 50 litų už ha, tuo tarpu valstybinė tokių plotų kaina yra keli tūkstančiai litų už ha”, – teigia laiško autoriai. Dzūkijos nacionaliniame parke dėl reformos darbo neteks per 60 žmonių, o naujieji miškų valdytojai žada geriausiu atveju įdarbinti ne daugiau kaip 20.