| |

Darbo partija politologų siūlymus vertina kaip spaudimą Prezidentui

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė politologų mintis dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho vertina kaip spaudimą Prezidentui Valdui Adamkui. “Rytoj (ketvirtadienį. – ELTA) Seime darbą pradės komisijos, suformuotos objektyviai ir išsamiai ištirti visus faktus. Todėl šis skubotas kelių politologų vizitas pas Prezidentą komisijų darbo išvakarėse yra akivaizdus bandymas paveikti Prezidentą, bandant suformuoti išankstinę nuomonę”, – trečiadienį išplatintame Darbo partijos pranešime cituojama L. Graužinienė. Anksčiau trečiadienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Raimundas Lopata pareiškė, jog šalies vadovas turi ilgai nedelsdamas priimti du svarbius sprendimus – pareikšti nepasitikėjimą ūkio ministru ir pareikalauti išaiškinimo, kas yra įmonių grupės “Rubicon group” juodojoje buhalterijoje minimas “abonentas”. Tokį siūlymą jis pateikė trečiadienį vykusiame politologų susitikime su Prezidentu. “Išdėsčiau Prezidentui pakankamai radikaliai, bet normalią poziciją, kurią jis turėtų užimti šiandien. Lietuva atsidūrusi naujame istorinio lūžio taške ir, mano supratimu, yra pakankamai dokumentų ar įrodymų, rodančių, kad dabartinis ūkio ministras paslydo ir nebeteko pasitikėjimo. Paralelinis, tokiu pačiu greičiu vykdomas žingsnis – išsiaiškinimas, kas yra “abonentas”, – po susitikimo sakė R. Lopata, pridūręs, jog tai būtų tik du pirmieji žingsniai imantis spręsti fundamentaliųjų problemų.

| |

V. Uspaskichas toliau diriguoja Darbo partijai

Lietuvos teisėsaugininkų ieškomas Darbo partijos (DP) įkūrėjas Viktoras Uspaskichas iki šiol dalija nurodymus savo partiečiams. Prieš savaitę paskelbta Rusijoje besislapstančio Kėdainių verslininko paieška kol kas rezultatų nedavė. Šiomis dienomis Valstybės saugumo departamentas (VSD) visuomenę įspėjo apie galimus Lietuvos teisėsaugos ieškomo DP įkūrėjo V. Uspaskicho keršto išpuolius prieš Lietuvos valstybės institucijas bei jos vadovus. „Stebėdami šiandienos tendencijas, viešas diskusijas bei bandymus įvelti VSD ir Užsienio reikalų ministeriją į politikavimą, norėtume informuoti visuomenę apie naujai ruošiamas ir gerai finansuojamas juodąsias informacines atakas ir viešųjų ryšių akcijas kaip kerštą už valstybės institucijų vaidmenį, pateikiant kaltinimus vienam iš Lietuvos politikų, pasislėpusių Maskvoje“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame VSD pranešime. Pareiškusi įtarimus dėl DP apgaulingos apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie partijos finansus pateikimo, Generalinė prokuratūra galų gale nusprendė skelbti DP įkūrėjo ir buvusio pirmininko V. Uspaskicho tarptautinę paiešką. Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis savaitraščiui „Panorama“ aiškino, kad kriminalinei policijai yra deleguota teisė pradėti paiešką ir atlikti formalias procedūras.

| |

Darbo partijoje – vėl netektis

Iš Darbo partijos gretų traukiasi penki joniškiečiai, tarp jų ir skyriaus pirmininkas. Darbo partijos Joniškio skyrių kūręs ir jam nuo pirmosios dienos vadovavęs Leonas Karaliūnas šio skyriaus tarybai pareiškė atsisakąs pirmininko pareigų ir išeinąs iš partijos, trečiadienį praneša dienraštis “Lietuvos žinios”. Karaliūnas aiškino, kad tokį sprendimą lėmė kelios aplinkybės. Pirmiausia – nesutarimai partijos skyriaus taryboje. “Lietuvos žinių, duomenimis, skyriuje yra perbėgėlių iš kitų partijų, dabar siekiančių dominuoti Darbo partijoje. Karaliūną įžeidė priekaištai, kad per Seimo rinkimus jis, kaip skyriaus pirmininkas, per mažai dirbęs, todėl į parlamentą Pakruojo-Joniškio rinkimų apygardoje pateko ne “darbietis” Zenonas Pekelis, bet socialdemokratas Jonas Juozapaitis. Karaliūnas paneigė įtarimą neva jis atsistatydinęs dėl skandalų Darbo partijos centrinėje vadovybėje. Darbo partijos vicepirmininkas, Seimo vadovo pavaduotojas Viktoras Muntianas “Lietuvos žinioms” sakė su Karaliūnu nekalbėjęs, todėl nežinąs tikrųjų jo pasitraukimo priežasčių. Pasak jo, skyriaus vadovo išėjimas Darbo partijoje nėra dažnas atvejis. Partijos Joniškio skyriui laikinai vadovaus Kęstutis Mačiulis, vietos verslo centro direktorius.

“Šilų paukštyno” byla prokurorus atvedė iki Darbo partijos būstinės, o VSD tiria, ar į Darbo partijos kasas neplaukė Rusijos specialiųjų tarnybų pinigai
| |

“Šilų paukštyno” byla prokurorus atvedė iki Darbo partijos būstinės, o VSD tiria, ar į Darbo partijos kasas neplaukė Rusijos specialiųjų tarnybų pinigai

Prieš trejus metus pradėtas ikiteisminis tyrimas prokurorus atvedė prie Darbo partijos vedamos buhalterinės apskaitos. Pasak prokurorų, iš 2003-iais pradėto ikiteisminio tyrimo dėl įmonės “Šilų paukštynas” ir buvusių Nacionalinės mokėjimo agentūros tarnautojų veiklos buvo gauti duomenys apie galimus pažeidimus tvarkant buhalterinę apskaitą ir kitose įmonėse bei organizacijose. “Taigi, analizuojant gautus duomenis, tiriamos ir galimos šių pažeidimų sąsajos su Darbo partijos būstinėje vedama finansine apskaita”, – spaudos konferencijoje sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka anksčiau tikino, kad Darbo partijos būstinėje nebuvo atliekama jokia krata ir nepaimti jokie dokumentai. Ketvirtadienį LNK televizijos žinios pranešė, kad Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros pareigūnai surengė kratas pas Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho patikėtinį Romą Ruškulį, įtarę jį ėmus kyšius iš Europos Sąjungos paramą gavusių verslininkų. VSD ir Generalinės prokuratūros pareigūnai atliko kratas ir bendrovės “Suskystintos dujos” direktoriaus R.Ruškulio darbovietėje ir namuose bei apklausė šį verslininką.