Krizė užkniso juodai

Užkniso. Nelabai yra ir ka nors daugiau pasakyti apie tai, užtat galiu pateikti keletą įdomybiu apie musų visų išrinktą, ir numylėta valdžią.

Krizė:

Nejaučiu, ir nemanau, kad kas nors smarkiai jautė gigantiškąją krizę, kol ponas premjeras, visa gerkle nepradėjo rėkauti apie krachą. Kaip įmonė/žmogus gali neišsigasti, kai jam rėkia į ausį, kad šakės. Nebėr litukų, tuoj ir vyriausybės nebebus, o tada prasidės chaosas, ir visiems bus šakės. Baisu.

Straipsniai 1 reklama

Regis metų pradžioje ( 2008 ) buvo numatytas vos procentu su trupučiu sumažėjas BVP augimas. Nieko čia nuostabaus, juk kelis metus atgal, BVP ohoho kaip augo. Beeeeeeet, kai per visus laikraščius, kanalus, forumus visi pradeda politikuoti kad bus krachas, BVP kažkaip numatomas minusinis.

Taupymas:

Keistai vyriausybė taupo. Juk krizė tai ant nosies, bet juk atšaukti valdovų rūmų statybas tai būtų negražu. Koks čia valdovas be rūmų.

Koks valdovas be pinigėlių. Katik delfi parašė, kad Vilniaus savivaldybė sau pasidalijo 2mln lituku, na, algoms, premijoms už gerą darbą ir pan.

Dirba iš viso ~1k žmonių, tai po 2k į rankas. Sunkiai patikėčiau, kad gavo visi, ir tik po tiek. Juk, šefs visada turi gaut daugiau?

Krizės įveikimo planas aka Taupymas v2

Toks truputi aukštyn kojom. Krizė įveiksim pradėdami nuo šaknų. Atimsim po lituką iš šito gyventojo, po lituką iš ano. Štai įmonei už mašiniuką reikės mokėt daugiau, hmm, o kodėl gyventojai nemoka? Tegul moka ir jie, o kad mokėtų dar daugiau, tai ir benzo kainas pakelsim. Šaunu. Valstybei trūksta pinigėlių, vadinas atimkim iš gyventojų, ir tikėkimės gauti daugiau pajamų.

PVM. Pelno mokestis etc. Labai geras sprendimas surinkti dar daugiau mokesčių, ir beje, labai efektyvus. Esu praktiškai tikras, kad surinks pinigėlių daugiau, bet klausimas, kiek ilgam?

Ką išsirinkome, tą ir gavome:

Nieko nerinkau, nebalsavau. Neišsirinkau. Juk tiek taug tų partijų, ant pirštų tikriausiai visų nesuskaičiuosi. O juk visi žadą tokį gerą gyvenimą jeigu juos išrinksim. Kaip ant mielių klotą. Absurdas, raskit antrą tokią valstybę, kurioje toks gigantiškas pasirinkimas. Gal ir rasit.. Latvijoje, Estijoje, ar kitame morališkai ir demokratiškai atsilikusiame pasaulio kampelyje.

Over and Out

Mastau, ir vis neišmastau kiek ilgai užsitęs šitas įveikimo planas. Kiek teigia, tai bus tik keleri metukai, o poto gryš viskas į savo vėžės, ir gyvensim laimingai kaip iki šiol. Hmm, gyvensim lygiai taip pat laimingai kaip ir prieš rinkimus? Ar laimingiau? Kad pinigėlio kišenėje neturesim, tai faktas, bet visgi būsim laimingi?

Įdomi taktika, atimsim pinigus iš gyventojų, mes valdininkai tai busim laimingi, bet dėl kitų nesirūpinam.

Vargšas žmogeliukas, turėtu litą kitą, tai bent bandelę nusipirktų, ar degtuku dėžutę, vis kažkoks indelis kažkam. Kažkas juk iš to lituko ir pelną gautų, įskaitant ir valstybę. O visgi, kas prasidės, kai didžioji dauguma įjungs taupymo režimą, ir laikys pinigėlius juodesniai dienai? Tikriausiai sulauksim naujo mokesčio.. Batų mokesčio..

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *