Vaikystėje draugavusi su nematomu milžinišku žiogu, visada buvusi rami, drovi ir užsidariusi savyje, šiandien penkiolikametė Ilona nuspėja ateitį burdama Taro kortomis, kuria, pačios nuomone, banalius eilėraščius ir filosofuoja apie išprotėjimą.

Tik sulaukusi trylikos metų, mergina ėmė garsiai reikšti savo nuomonę (turbūt tada jau jautėsi visa pana). „Anksčiau ar vėliau reikėjo atsiverti“, – dėstė Ilona. Vaikystėje turėjusi daug draugų su šypsena moksleivė išskiria vieną. „Turėjau nematomą draugą – didelį žalią žiogą“ (kiti draugai gali įsižeisti). Dabar įspūdingojo draugo nebėra (tai kur dingo? Pabėgo?). Šiuo metu mergina turi daug draugų, su kuriais gali pašnekėti, išsipasakoti (netikiu, kad žiogas neišklausydavo… jis gali ir įsižeisti).

Kuria banalius kliedesius

„Rašau dienoraštį, kuriu eiles. Taip išreiškiu save. Mano kūryboje atsispindi savotiškas požiūris, savotiški niuansai“ (jau kad savotiški tai tikrai ir dar tokie… sunkiai suvokiami), – pasakojo mergina. Simono Daukanto vidurinės mokyklos moksleivė pradėjo kurti eiles, kai ėmė domėtis gotika. Iloną gotai žavi savo melancholija, tamsuma. Mergina, pasak jos, rašo daugiau banalius eilėraščius. Tai, anot jos, yra savotiški kliedesiai. „Rašau ir vienoje literatūrinių kūrinių svetainėje“, – gyrėsi jaunoji rašytoja (tai kad ten visiškai visi savo kūrinius gali skelbti).

Vilnietė savo stiliumi „prijaučia“ gotams, bet pati gote netapo, nes tai per daug depresuojantys žmonės (neapsisprendus dar). Mergina dažniausiai rengiasi juodai (gedulas„), klauso gotikinio roko, o taip pat pagonių metalo ir „Kulgrindos“ (čia tokia grupė). „Gotai – niūrūs žmonės, jie linkę analizuoti (matematikai irgi linkę analizuoti), tai atsispindi ir jų muzikoje. Dainų žodžiai susiję su mistikos, mirties temomis, paslaptingumu ir krauju“, – pasakojo mergina.

Panelė papuošalus darosi pati arba perka tokius, kokių kiti neturi. Tai padeda merginai būti išskirtinei. „Talismano neturiu. Nenoriu labai prisirišti prie daiktų, nes, juos pametus, būtų labai skaudu“, – pasakojo Ilona.

Burtuose žavi erdvė

Būrimai Taro kortomis prasidėjo prieš metus, kai Ilona draugės suintriguota paskaitė žurnalą apie burtus (gerai, kad ne kokį žurnalą vyrams apie nuogas moteris arba… dar blogiau… moterims… apie neapsirengusius vyrus). Mergina susidomėjo, pradėjo pirkti žurnalą, daugiau domėtis būrimu ir mistika. „Žurnale yra įvairių straipsnių apie mistinių mokslų visumą – ezoteriką. Mane tai sužavėjo neapibrėžtinumu, palikta erdve pačiam filosofuoti, suprasti: tai yra tiesa ar melas (supratot kažką? Mes tai ne). Dar vėliau iš draugės sužinojau apie ezoterinį knygyną, kuriame ir nusprendžiau apsilankyti“, – pasakojo moksleivė, kurios susidomėjimas burtais vis augo.

Penkiolikmetė savo draugams ateitį pranašauja burdama Taro kortomis. Tačiau apie šį Ilonos pomėgį žino tik artimiausi žmonės, nes „kitiems žinoti nebūtina“ (o dabar daug kas žinos). Jaunoji būrėja sako, kad buriant svarbu protas (tamsta savimi pasitiki). „Būrimas gali būti kaip įžeidimas, nes suteikia vilties, pastūmėja vienokiems ar kitokiems poelgiams (pavyzdžiui žudytis?)“,- samprotavo mergina.

Išprotės, jei nesustos

Į dukters pomėgius tėvai reaguoja teigiamai. Jų nuomone, visa tai greitai praeis (kai suaugs). „Tėvai nerekomenduoja per daug domėtis mistika, pataria rengtis spalvingiau, bet tai priklauso nuo mano nuotaikos (panašu, kad visos nuotaikos gedulingos)“, – kalbėjo mergina.

Į ateitį Ilona žvelgia abejingai, su baime. Dabartinė įtampa, gyvenimo tempas pernelyg greitas. „Reikia sustoti, išanalizuoti dabartinę situaciją, nes kitaip – išprotėsiu (o mums pasirodė, kad tu jau)“, – atvirai kalbėjo jaunoji būrėja.

Ilona domėjosi psichiatrija, svajojo ateityje tapti psichiatre, bet šiuo metu daugiau galvoja apie dizainerės specialybę. „Norėčiau bendrauti su žmonėmis, turinčių psichologinių problemų. Įdomu būtų analizuoti jų požiūrį į pasaulį. Į ateitį, studijas žiūriu pernelyg materialiai. Esu prieš materialistus. Jaunimas labai sumaterialėjo, kaip sakė viena moteris, šiuo metu yra skilimas tarp žmonių, kurie domisi dvasiniais dalykais, ir materialistų“, – kalbėjo jaunoji gotė.

Vaikino idealas

„Mano vaikinas turėtų būti melancholikas, ilgaplaukis, metalistas arba gotas. Nors stilius nėra svarbiausia. Svarbu yra žmogaus vidus, išvaizda įtakoja tik pirmą įspūdį“, – svajojo vaikino neturinti, tačiau idealo ieškanti mergina.

Ilona svajoja turėti namą Labanoro girioje, tačiau svarbiausia jai – laimė ir sėkmė. Mergina ateityje norėtų turėti dizaino studiją ir butą Užupio palėpėje, nes būtent ten gyvena daug menininkų (mada…).

Štai vienas iš trijų internete rastų ir skaitytojų geriausiai įvertintų Ilonos eilėraščių. Kiti merginos kūriniai iš interneto svetainės buvo ištrinti dėl labai prasto įvertinimo.

Padėk

Banalybės juodoje mirtyje
Aš mačiau tave,
Aš skendau kraujo klane…
Kai pamatei mane,
Aš jau buvau toli –
Šalia begalinės prarajos vartų,
O mano kūnas gulėjo ten, be žado…
Kažkur, juodoje naktyje,
Aš sutiksiu dar kartą tave,
Tačiau mūsų sielos nesusieis,
Nes nebebus daugiau vilties…
Be vilties nėra ryšio,
Be ryšio nėra skausmo…
Be tavęs aš skęsiu,
Rožinės spalvos klane
Ir vis lauksiu,
Kada išvaduosi mane…

Merginos viešame dienoraštyje, skelbiamame toje pačioje interneto svetainėje, taip pat galima rasti įvairiausių “perliukų”. Kalba netaisyta.

2004-10-18
ims interviu…
mokyklos fronte busiu aš ir mano nu shyzėjusi esybė…

2004-09-10 19:28
jos ranka letai nuslydo stiklu…
ji letai pakele galva ir atlose lyg kas temptu uz plauku…
galvoje skambejo: graziausia…graziausia…
aidejo sieloj tustuma…
tyliai grojo PJ Harvey

2004-09-09 19:18
oi, kokie depresyvus manieji kuriniai… va, neseniai sukuriau banalia meiles daina skambiu pavadinimu Christmas Love… idesiu cia kada… hipiuoju… <…> (įdomu, dėl ko daina banali, ar kad apie meilę, ar kad jos sukurta?)

2004-07-25 11:39
pasmeiki
ant savo damoklo kardo… (aiškiai nežino kas yra damoklo kardas)
padeki ir išbarstyk mano pelenus… (pelenai nedega… čia, kad ateityje žinotum…)
numesk nuo skardžio ir aš skrisiu…
skrisiu į savo amžinosios palaimos glėbį…
išeik… paliki vieną…
žmonės kaip medžiai – liečiasi lapais, šakomis, bet kamienai lieka amžinai vieniši…
nužudyki… nebegaliu… silpnavalė esu…
esu…ir banaliai egzistuoju…
daryk ką nori…
tik neapšauk šarlatane…ar…
MISTIFIKATORE….

Views All Time
Views All Time
3658
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!