Tikrai neapsiriksite, jei dovaną derinsite ne tik prie vaiko norų, bet ir prie jo charakterio.

Kinestetikai:

Apie tokius vaikus sakoma: pasaulį jie pažįsta rankomis. Jų žaislai nuolat lūžta, dūžta, plyšta – taip mažylis tyrinėja aplinką. Mažieji kinestetikai paprastai neužsisėdi prie televizoriaus, jiems kančia išbūti kino teatre iki seanso pabaigos ar sulaukti spektaklio galo lėlių teatre. Tačiau dūkti, rungtyniauti ir žaisti gaudynių jie – pirmieji.Vaikui kinestetikui neteiks malonumo prieš miegą skaitoma pasakaitė, jei tuo pat metu jo neglostysite ar nelaikysite apkabinusi. Šie mažyliai būna labai prisirišę prie tėvų, ypač – prie mamos. Jiems tiesiog gyvybiškai svarbūs prisilietimai – ilgiau, nei kiti bendraamžiai, mėgsta būti susirangę mamai ar tėčiui ant kelių, keletą kartų per dieną pribėga tiesiog apkabinti, paglostyti mylimų žmonių ir patys mėgsta būti apkabinami, glostomi. Kinestetikui labiausiai patiks gauti dovanų minkštų žaisliukų, konstruktorių, „pasidaryk pats” serijos rinkinių. Jiems tiks viskas, ką galima minkyti, niurkyti, ardyti, lankstyti.

Diskretai:

Tai tylūs ir rimti mažyliai, kuriems nepatinka daug šurmulio ir judesio. Jie pyksta, jei suaugusieji gudrauja, nesileidžia apgaudinėjami, su jais nepapokštausi. Tai vadinamasis „mokslininko” tipas – jie nori pažinti pasaulį, domisi jo dėsniais, daiktų tarpusavio ryšiais.

Šie mažyliai itin brangina akimirkas, kai drauge su jumis gali aiškintis, tirti, eksperimentuoti. Savo meilę geriausiai jiems įrodote dailindamasi savo žiniomis ir patirtimi.

Nesunku atspėti, kad diskretams tinkamiausia dovana – jų amžių ir žinias atitinkanti vaikiška enciklopedija, atlasas, pažintiniai mokomieji kompiuterių žaidimai, lavinamieji konstruktoriai, kaladėlės.

Audialai

Vaikai audialai – sekliai iš prigimties. Jie viską girdi, viską įsidėmi, viską žino. Nuo jų nenuslėpsite jokių paslapčių ar naujienų. Beje, tai visai nereiškia, kad jie klausosi slapta. Tiesiog jų klausa išsivysčiusi geriau, nei kitų.

Deja, gamtoje turi būti harmonija, todėl dažniausiai itin gerą klausą turintys vaikai nėra apdovanoti labai geru regėjimu, taigi jiems gali sunkiai sektis dailyraštis, piešimas.

Šie vaikai ypač džiaugsis dovanų gavę žaislinių ar tikrų muzikos instrumentų, muzikinę dėžutę, grojantį žaislą. Beje, nepamirškite ūgtelėjusiam audialui surasti ir gerą muzikos mokytoją.

Vizualai

Tai vaikai, kurie nuo kūdikystės ne itin leisdavosi čiūčiuojami, bučiuojami, liečiami. Užtai vos pramokę kalbėti noriai su jumis diskutuos įvairiausiomis temomis, net ir visai ne vaikiškomis. Tik kalbėdami stoviniuos maždaug ištiestos rankos atstumu. Šie vaikai dažnai atrodo vyresni už savo bendraamžius, mat visa jų povyza rodo, kad į pasaulį jie žvelgia tarsi iš aukšto. Beje, šių vaikų silpnybė – televizorius. Susidomėję spoksos net žinių laidas, jei tik jūs leisite.

Mažieji vizualai pastebi ir įsimena net menkiausias detales, puikiai įsidėmi filmo, spektaklio scenas. Jie moka atspėti kito žmogaus mintis ir jausmus iš jo veido išraiškos, stebina savo gera atmintimi ir įgimtu skonio jausmu.

Geriausia dovana vizualui – įdomių filmų DVD, dailės reikmenys, spalvingos iliustruotos knygelės.

Views All Time
Views All Time
2647
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!