Esate nepatraukli (-us), bet kilnios širdies? Nenusiminkite, žurnale „Personal Relationships” paskelbtame straipsnyje teigiama, kad asmeninės savybės turi teigiamos įtakos fizinio grožio suvokimui.

Jei turite teigiamų charakterių bruožų, pavyzdžiui, esate nuoširdus ir paslaugus, kiti jus įvertins kaip patrauklesnį už asmenį, turintį neigiamų bruožų, pavyzdžiui, nemandagų ir neteisingą.

Eksperimento dalyviams buvo rodomos priešingos lyties fotografijos, kurias jie turėjo įvertinti pagal patrauklumo skalę. Prieš rodant ir parodžius nuotraukas buvo suteikiama informacijos apie nuotraukoje esančio žmogaus asmenines savybes. Tiriamieji turėjo įvertinti, ar norėtų tapti šių asmenų draugais ir romantiniais partneriais. Rezultatai parodė, kad informacija apie asmens charakterio bruožus labai veikė tiriamųjų norą susipažinti su nuotraukoje esančiu žmogumi, o tai savo ruožtu susiję su troškimu tapti romantiniu partneriu ir galiausiai geresniu patrauklumo įvertinimu. Kaip teigia tyrimo vadovas G. W. Lewandowski, asmeninės savybės yra kur kas svarbesnės už fizinį grožį, ir jos lemia tai, ar kitiems jūs atrodysite patrauklus. 

G. W. Lewandowski, A. Aron, J. Gee, Personality goes a long way: The malleability of opposite-sex physical attractiveness, Personal Relationships, 14(4), 2007.

Views All Time
Views All Time
2542
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!