Miegas ir žmogaus charakteris

Miegas ir žmogaus charakteris

Pozos, kokiomis miega žmonės, gali daug pasakyti apie konkretaus žmogaus asmenybę. Profesorius Krisas Idzikovskis, vienas garsiausių britų somnologijos ekspertų, tvirtina, jog aptiko tiesioginę priklausomybę tarp įprastų žmonių miegojimo pozų ir individualių jų charakterio savybių.

K.Idzikovskis nustatė šešias padėtis – kiekviena jų gali daugiau papasakoti apie žmogaus charakterį negu pats žmogus. Populiariausia padėtis, ypač paplitusi tarp moterų, – „vaisius”: 41 procentas visų respondentų ir 51 procentas apklaustų moterų pareiškė, kad jiems patogu miegoti ant šono, susirietus į kamuolį ir rankomis apkabinus pagalvę. Profesorius tvirtina, kad žmonės, miegodami tokia poza, gali tik atrodyti rūstūs, tačiau „iš tikrųjų yra jautrūs” ir drovūs.

„Jūros žvaigždės” poza – žmogus miega ant nugaros, rankas atmetęs į šonus – būdinga tiems, kurie moka klausytis pašnekovo, lengvai užmezga pažintis, tačiau nemėgsta būti dėmesio centre ir linkę iniciatyvą atiduoti kitiems.

Straipsniai 1 reklama

Iš šešių mokslininkų nustatytų pozų žmonės rečiausiai miega „laisvojo skrydžio” padėtyje – ant pilvo. Tokia poza guli tik 6,5 procento žmonių. Tie, kurie mėgsta miegoti ant pilvo, iš pažiūros labai komunikabilūs ir netgi įžūlūs. Tačiau už pasitikinčios išvaizdos slypi nervingos natūros, negalinčios kritiškai vertinti savęs.

„Kareivėlio” padėtis – žmogus miega ant nugaros, rankas prispaudęs prie šonų, – būdinga ramioms ir santūrioms asmenybėms, kurios sugeba sau kelti didelius reikalavimus.

„Rąstas” – poza ant šono su žemyn nuleistomis rankomis, ji būdinga nuolaidaus charakterio žmonėms.

„Svajotojo” poza – taip pat ant šono, tačiau su viršun ištiestomis rankomis – būdinga cinikams ir asmenybėms, linkusioms į įtarumą.

„Mes visi išmanome žmogaus kūno kalbą. Tačiau dažniausiai turime galvoje tą žmogaus būseną, kai jis yra aktyvus. O dabar pirmą kartą mums pavyko pamatyti tai, ką byloja mūsų pasąmonė, – pastebėjo profesorius Idzikovskis. – Įdomu, kad pozų reikšmės dažnai nesutampa su tuo, ko mes tikimės. Pavyzdžiui, žmonės, miegantys „laisvojo kritimo” poza ir užimantys didžiąją lovos dalį, iš tikrųjų slepia reikšmingą savo individualybės dalį.”

Asmenybės, kurios renkasi „laisvojo kritimo” padėtį, nors ir turi sunkių charakterio bruožų, gali guostis tuo, kad tokia poza palanki virškinimui. Tiems, kurie miega „jūros žvaigždės” ir „kareivėlio” pozomis, būdingi nemiga ir polinkis knarkti. Tyrimai parodė, kad galimybė keisti padėtį miegant tokia pat maža, kaip ir galimybė sutuoktiniams pasikeisti lovos pusėmis, kuriose jie įpratę miegoti.

Tik penki procentai respondentų pareiškė, jog kasnakt keičia miegojimo pozas. Didžioji dauguma renkasi tik vieną variantą. K.Idzikovskis mano, kad nė vienos šių pozų negalima pavadinti optimalia: „Tai tas pat, kaip atsakyti į klausimą: kiek laiko žmogus turi skirti miegui? Aš neturiu atsakymų į tokius klausimus”.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *