Kivirčo ir skyrybų priežastimi gali tapti bet kokia smulkmena. Žinoma, nėra namų be dūmų. Kartais reikalinga psichologinė iškrova ir reikia leisti sau išlieti emocijas, tame tarpe ir negatyvias. Psichologai pataria kartais išsakyti savo norus, jausmus ir emocijas balsu.

Štai ir viskas. Patys baisiausi žodžiai išsakyti, pretenzijos priimtos ir, rodos, pyktis savaime išnyko. Ir vėl norisi normalių santykių… Tačiau juk reikia žengti pirmą žingsnį, o taip nesinori…

Šios problemos sprendimui pirmiausia reikia nuspręsti, kas jūsų manymu teisus, o kas kaltas. Pažiūrėkite į šią situaciją iš šalies. Paimkite popieriaus lapą ir raštu suformuluokite jūsų konflikto priežastį. Visų pirma, neapgaudinėkite savęs. Kairėje lapo pusėje surašykite klaidas, kurias padarėte jūs, o dešinėje surašykite jūsų partnerio klaidas. Pas ką jų daugiau? Jūs vis dar norite susitaikyti? Jei taip, tai tolimesni patarimai jums.

1 variantas. Klasikinis

Taigi, prisipažinote esanti kalta, nutarėte žengti pirmą žingsnį ir susitaikyti. Nuo ko pradėti? Žinoma, galima jam paskambinti ir pasakyti banalųjį “Atleisk, buvau neteisi. Aš daugiau taip nedarysiu…”. Tačiau taip neįdomu. O kaip įdomu?

1 patarimas

Nusiųskite SMS. Tik ne paprastą, o ypatingą. Geriausia eiliuotą, bet galima ir proza, svarbiausia, kad jį sujaudintų. Tai gali būti dainos, kuri jums kelia romantiškas asociacijas, žodžiai. Arba jūsų “topinė frazė”, kurią ištarus abu nusišypsote. Tai gali būti bet kas, kas jus jungia. Jūsų užduotis yra, kad jis atsakytų. O dialogo pradžia – pradžia susitaikymo.

Jei jis tyli, tačiau jūs žinote, jog pranešimą jis gavo, nusiųskite dar vieną SMS “į temą”. Gal jam patiko ir jis nori dar… Suteikite jam šį malonumą.

2 patarimas

Nusiųskite atviruką elektroniniu paštu, geriausia į darbą. Ko gero, jis taip pat pergyvena ir galvoja dabar apie jus, todėl šilti žodžiai bus kaip tik vietoje. Visų pirma, jis žinos, jog jūs nežinote, ar jis perskaitė pranešimą, ir dėl to kankinatės. Be to, jam iš karto pagerės nuotaika, nes jis žinos, kad viskas gerai, ir jūs norite taikytis. Visą dieną jis bus geros nuotaikos, o vakare viskas išsispręs.

3 patarimas

Jei abu klausotės tos pačios radio stoties, ir žinote, kokiu metu paprastai jis tai daro (kelyje į darbą ar namus, pietų pertraukos metu), tuomet pasistenkite prisiskambinti ir užsakyti “jūsų dainą”, palydėdama ją gražiais mylimajam skirtais žodžiais. Norint prisiskambinti reikia nusiteikti sėkmei. Po to pasakykite “man visados sekasi!!!” ir pradėkite skambinti. Tačiau skambinti reikia ne baigiantis dainai, o vos jai prasidėjus. Tuomet jūsų šansai bus didesni.

Dėl viso pikto įrašykite savo pasisakymą eteryje į kasetę ir vakare duokite mylimajam paklausyti. Patikėkite, tai labai malonu, ypač jei kasetės pabaigoje įrašysite savo balsą, kuris prie malonios ramios muzikos taria saldžius žodžius.

4 patarimas

Jei gyvenate kartu, tuomet galite surengti vakarienę žvakių šviesoje, arba galite vonioje, koridoriuje, virtuvėje iškabinėti raštelius su maloniomis frazėmis ir šiltais žodžiais. Arba parašykite meilės laišką (dažniausiai ant popieriaus geriau pavyksta išreikšti savo jausmus nei žodžiais) ir padėkite po mylimojo pagalve. Patikėkite, maloni staigmena prieš miegą – būtent tai, ko reikia.

2 variantas. Nestandartinis

Jūs pasvėrėte visus “už” ir “prieš”. Norite susitaikyti, bet… Taip nesinori žengti pirmo žingsnio, “ir kodėl aš turėčiau, tegul jis pradeda” – galvojate jūs. Suprantama, jūs nieko neprivalote, bet susitaikyti juk norite. O kaip padaryti, kad jis pradėtų pirmas? Čia reikia pasitelkti minčių jėgą ir savo angelą sargą.

1 patarimas

Visų pirma paprašykite atleidimo už viską. Už visą gėrį ir blogį, už viską, ką darėte, kalbėjote, mąstėte. Prisiminkite visas situacijas, kuriose jūs elgėtės nepergeriausiai. Ir už kiekvieną savo blogą poelgį paprašykite atleidimo. Po atleiskite jam. Taip pat už viską… už visą gėrį ir blogį, viską, ką kalbėjo, darė, mąstė. Taip pat prisiminkite visas situacijas, kuomet jis elgėsi ne kaip, ir atleiskite jam.

2 patarimas

Pasiųskite jam savo meilę. Visomis savo sielos jėgomis pasiųskite impulsus. Jis būtinai tai pajaus. Tiesiog sutapatinkite savo meilę su raudonu kamuoliu ir iš širdies pasiųskite spindulį tiesiai į jo širdį. Darykite tai tol, kol spindulys pats neužges jūsų vaizduotėje.

3 patarimas

Įsivaizduokite kitą jūsų susitikimą. Jis paskambins? Sutiks jus darbe? Grįš vakare namo su gėlėmis? Pakvies pavakarieniauti? Iki smulkmenų apgalvokite tą situaciją, kaip būsite apsivilkę, ką jis pasakys, ką jūs atsakysite ir t.t. Tuomet įsivaizduokite jį vieną. Jis sėdi? Stovi? Guli? Eina? Važiuoja? Nesvarbu, įsivaizduokite jį visą: akis, šypseną, krūtinę, kojas… Mintyse jį apibarstykite rožių žiedlapiais, tuomet prieikite prie jo. Dabar jūs abu stovite po žiedlapių lietumi ir… pasibučiuokite, apsikabinkite, susitaikykite.

3 variantas. Kompromisinis

Čia patarimai tiems, kurie nori ne susitaikyti, bet nesipykti.

1 patarimas

Susigalvokite “slaptažodį”. Tai yra, kai pradeda ginčytis, kuris nors sušunka šį žinomą žodį ir abu nutylat maždaug minutei laiko. Po to galite tęsti. Praktika rodo, jog tęsti nebesinori.

2 patarimas

Susitarkite, kad galite pyktis kur tik norite ir kaip tik norite, tačiau… tik iki vakaro. Bent jau dėl vienas kito sveikatos. Ramus miegas mylimojo glėby – geros nuotaikos ir tvirtos nervų sistemos garantas.

3 patarimas

Stenkitės vienas kitam daryti siurprizus. Kalbėkitės. Mylėkite, vertinkite, gerbkite vienas kitą. Atminkite, jog jūsų partneris – tai atspindys. Norite keisti jį, keiskite save.

Tegul jūsų namuose vyrauja taika ir meilė!

Views All Time
Views All Time
11692
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!