Baimės poveikis

fear 2 Straipsniai.lt

Baimė ir nerimas kelia sumaištį, neleidžia protui pailsėti bei yra dvasinių sutrikimų, o kartu ir sunkių kūno negalavimų ar net mirties priežastis. Gydytojai vis labiau įsitikina, jog daugybe ligų dažnai susergama būtent dėl dvasinių sutrikimų.

Susirgimų, kurie yra tokios įtampos pasekmė, sąrašas ilgas, įvairus ir vis didėja: alergijos, astma, odos ligos, nenormalus kraujo spaudimas, širdies ritmo sutrikimai, artritai, kolitai, imuniteto susilpnėjimas.

Kai kurie žmonės, kenčiantys nuo alergijos, pradeda čiaudėti ir jausti niežulį vien pamatę vazoje pamerktas gėles. Pasakykite jiems, kad gėlės dirbtinės, ir tų simptomų nebeliks. Tai paprastas pavyzdys, įrodantis, kokią stiprią neigiamą įtaką kūnui gali daryti protas.

Straipsniai 1 reklama

Baimę privalote pakeisti savivoka ir pasitikėjimu. Tai bus lengviau padaryti įsitikinus, kaip nuo baimės nukenčia jūsų kūno veikla. Praeinanti, trumpalaikė baimė yra normali ir svarbi funkcija. Akimirksniu sutelkdama jūsų dėmesį -protą – į pavojų, ji priverčia pasitraukti nuo bėgių artėjant traukiniui arba neleidžia eiti pernelyg arti prarajos. Kai pavojus išnyksta, tokia baimė pasimiršta.

Baimės dėka kūnas pasirengia atremti grėsmę. Urvinio žmogaus, išsigandusio nakties garsų, įvaizdis yra puiki iliustracija. Širdis staiga pradeda smarkiai plakti, kraujas iš virškinimo organų suplūsta į raumenis, o kraujagyslės, kuriomis jis teka, išsiplečia, praleisdamos didesnį kraujo kiekį. Antra vertus, kraujagyslės, esančios arčiau odos, susitraukia, kad žaizdos mažiau kraujuotų. Klausa paaštrėja, akių vyzdžiai išsiplečia, todėl į juos patenka daugiau šviesos. Kraujyje padaugėja adrenalino, kuris suteikia drąsos ir stiprybės kovoti.Visa tai yra pasirengimas išlikti gyvam mūšyje ar medžioklėje. Susirėmimo metu sunaudojamas adrenalino perteklius, išeikvojamos kitos ypatingosios atsargos ir kūnas iš padidėjusio budrumo būsenos grįžta į įprastą. Kraujo antplūdis iš raumenų vėl nukreipiamas į virškinimo bei kitus organus.

Šis ypač galingas atsakas į grėsmę padėjo žmonių giminei išlikti gyvai milijonus metų. Bet tai negali būti nuolatinė būsena, nes ji sutrikdo įprastinę kūno veiklą. Vis dėlto kai kurie iš mūsų šitaip jaučiasi kone kasdien arba net visados, mat mus nuolat kankina baimė.

Todėl būtina išgyvendinti bet kokios baimės priežastis.

Baimė prarasti pinigus. Ar jau nutarėte , kaip saugosite ir dauginsite savo pinigus ir nuosavybę?

Baimė susirgti. Ar domitės ir vadovaujatės vertingais patarimais, kaip stiprinti sveikatą ir elgtis susirgus?

Meilės praradimo baimė. Ar skatindami mylimo žmogaus jausmus stengiatės taip pat, kaip ir bendraudami su ypač svarbiu verslo klientu?

Mirties baimė. Ar išties taip atkakliai ieškote paramos ir stengiatės susivokti, kad baimė virstų tikėjimu?

Baimių sąrašas begalinis, tačiau ugdydami teigiamą dvasinę nuostatą, siekdami proto skaidrumo ir darnos su savimi bei pasauliu, privalote nugalėti ir baimę, ir nerimą.

Jei į sąmonę nuolat grįžta ta pati baimė bei nerimas ir paralyžiuoja visas jūsų pastangas, kreipkitės pagalbos į tos srities žinovą. Tai tikrai nėra silpnumo požymis; priešingai – tai reiškia, kad jūs esate subrendę ir rūpinatės savo sveikata bei siekiais. Gydymas gali būti trumpas, o laimės metai- ilgi.

Neužmirškite: visa tai, ką protas sumano ir kuo patiki, jis gali ir įgyvendinti.

Ištrauka iš knygos „Napoleono Hillo raktai į sėkmę“.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *