Jau ne vienus metus 29 metų Milda Bartašiūnaitė žarsto patarimus intymiais klausimais. Tad nereikia stebėtis, jeigu patraukliai sekso žinovei visai nesunku suvilioti jos akiratyje atsidūrusį vyriškį, tik kad laimingai santuokoje gyvenanti moteris tam nejaučia jokio poreikio. Gražioje Trakų vietovėje su mylimu sutuoktiniu kūrena šeimos židinį ir džiaugiasi trimečiu sūneliu.

Pirmąkart tave pamačiusi pagalvojau, kad esi iš tų moterų, kurios kaip magnetas traukia vyrus. Atvirai atsakyk, ar galėtum suvilioti kiekvieną vyrą?

Ačiū už komplimentą, bet vilioklės įvaizdis man seniai nerūpi. Jau septyneri metai, kai gyvenu ir esu susituokusi su mylimu žmogumi. Į šalis nesidairau, nors ir esu turėjusi linksmą nuotykį. Kartą ištrūkau iš namų su naujagimiu po metų užsisėdėjimo. Ir kavinėje prisėdau laukdama draugės, o prie manęs prisistatė septyni italiūkščiai. Tą dieną mes draugiškai praleidome biliardinėje, o kitą pasikviečiau viešnagės į Trakus, į paplūdimį. Esu patyrusi ir moku nubrėžti bendravimo ribas, todėl kvailų incidentų išvengiu.

Tai kur ta flirto riba, kurios nieku gyvu neperžengi?

Viskas, kas vyksta už šeimos ribų, – tik žaidimas, kurio taisyklių labai griežtai laikausi. Viena yra kalbos, kita – darbai. Visada buvau už tvirtos ir ištikimos šeimos modelį, kurio man laikytis visai nesudėtinga.

Mūsų šalyje esi kone vienintelė sekso ekspertė moteris. Kuo ši intymi profesija tave patraukė, juolab kad mūsų tautiečiai yra gana kompleksuoti ir antiseksiniai žmonės?..

Labai gerai pastebėta – antiseksiniai. Man prireikė septynerių metų gilinimosi į poros santykius praktikos, kad galų gale suprasčiau, jog sekso Lietuvoje nėra.

Pradedant lytiniu paauglių švietimu, baigiant pedofilijos skandalais, kur paaiškėja, kad “sysalo” kaišiojimas mažametei į burną nėra seksualinis iškrypimas, o tik menkai baudžiamas lytinis pomėgis… Esu apstulbusi.

Manau, kad seksofobija ir nepripažinimas, jog visi TAI daro, pas mus įsikerojo labiau nei korupcija ar kitos socialinės plotmės bėdos. Prostitucija ir pornografijos kūrimas bei platinimas nelegalūs, o tie, kurie laisvai kalba apie seksą, sumaišomi su žemėmis. Aš ne tik apie save.

Neseniai susipažinau su vyriausiu Lietuvos sekso specialistu, kuris dar sovietmečiu pradėjo stažuotis lytinių problemų klausimais ir buvo viešai dėl to pasmerktas iš sakyklos bažnyčioje. Gal šitoje Marijos žemėje mes tikrai visi iš šventosios dvasios kilome?

Ar dėl tokio drąsaus moters įvaizdžio sulauki neigiamos reakcijos?

Neigiamos reakcijos sulaukiu visuomet, kai viešai pasisakau spaudoje ar televizijoje. Manęs tai nesiutina; priešingai – kelia ūpą dar labiau šviesti visuomenę sekso tematika.

Taip, tai kova su vėjo malūnais, bet ir ji duoda rezultatų. Per socialinius tinklalapius mane susiranda vis daugiau jaunimo, jie prašo vesti vieną kitą paskaitą jų mokymosi įstaigose, atsakyti į intymius klausimus.

Kartą suskaičiavau, kad atsakiau jau per 200! Net gaunu laiškų iš įkalinimo įstaigų, kur, ne paslaptis, seksualinio pobūdžio problemos kankina ne vieną jaunuolį.

Turint omenyje, kad nesu diplomuota specialistė, o tik mėgėjiškai šviečiuosi, prašymų padėti ar patarti gausa kartais glumina.

Daugelis moterų tikriausiai tau pavydi tiek gerbėjų, kurie su tavimi mėgina bet kokia kaina susipažinti.

Susipažinti aš nebijau, priešingai. Kartais keista, kai prie manęs parduotuvėje prieina kokia bobulytė ar seniokas ir ašarotomis akimis papasakoja savo gyvenimo istoriją. O visiems įkyruoliams iš karto prisistatau kaip laimingai ištekėjusi ir mama tapusi moteris, kuri artimiausiu ir tolimiausiu metu neieško meilės nuotykių.

Visa savo esybe moku pasakyti aiškiai “ne” net jeigu priešaky išsirikiavę septyni italai, – juokiasi.

Pasidalyk patirtimi: pamokyk mus, moteris, vilioti vyrus. Tavo galva, to išmokstama ar tai yra įgimtas talentas?

Kaip ir visų pinigų neužsidirbsi, taip ir visų vyrų nesuviliosi.

Vaikystėje skaičiau Mario Pjuzo romaną “Krikštatėvis”. Ten labai aiškiai buvo aprašytas “žaibas”, kuris trenkia, kai sutinki savo antrąją pusę. Ši teorija man tiko su kaupu.

Jeigu vyriškis ne tau skirtas, gali driežu geguže verstis, – nieko neišeis. Bet jeigu puselės limpa, tai sulimpa ilgam ir be didelių pastangų.

O kokiais būdais suvystei savo vyrą Saulių?

Vienintelis paaiškinimas – trenkė žaibas. Tiesa, jo suvystyti man dar iki šiolei nepavyko, nes jis, kaip tikras trakiškis, – nesuvystomas.

Mūsų meilės istorija prasidėjo japoniškoje pirtyje – kubile. Nors buvau visiškai nenusiteikusi jokiems širdies romanams, vos tik jį išvydau, supratau, kad tai mano žmogus.

Mano vyras yra visiškas ekstremalas. Jis mane ir po vandeniu su akvalangu kišo, ir buriuoti su burlente išmokė, ir ant kalnų slidžių pastatė. Keista dar, kad po velėna nepakasė… – juokiasi.

Kaip į tokią tavo veiklą reaguoja taviškis – džiaugiasi, kad turi tokią seksualią žmoną, o gal retkarčiais iškelia ir kokią pavydo sceną?

Nė vienos. Nė mažutėliausios pavydo scenos nesu išprovokavusi savo žodžiais ar darbais. Mano vyras itin protingas ir teisingas. Jis į mano veiklą žiūri kaip į spektaklį. Taip, aš tik vaidinu “sekso ekspertę”, tai mano vaidmuo, ir jis tai žino. Mano elektroninis paštas atviras, telefono neslepiu, žinučių netrinu, nes žinau, kad Saulius netikrins. Nes nėra ko tikrinti! Aš taip pat juo pasitikiu kaip savimi. Per septynerius metus neturėjau nė vienos progos suabejoti jo ištikimybe. Tarkim. Prieš išvažiuodama komandiruotėn į Tunisą vyrui palikau kvietimą dviem į striptizo klubą. Palinkėjau su kuriuo nors draugu gerai praleisti laiką. Ir ką jūs manote? Tas kvietimas iki šiolei voliojasi spintelėje.

Ar galima tave pavadinti batsiuviu be batų?.. Gal seksuali ir žavi esi kitiems, bet ne savajam? Gal grįžusi į namus įšoki į šlepetes ir chalatą?

Pykit nepykit, bet savo lovos reikalus norėčiau palikti tik sau. Taip, chalatą turiu, ir gana jaukų bei pūkuotą, tačiau esu tos nuomonės, kad jeigu poros santykiams ateina žiema, jų ir šilkinis peniuaras, siuvinėtas aukso siūlais, neišgelbės. Visos moteriškos gudrybės gali tik šiek tiek atitolinti skyrybų datą. Meilė suprogramuota kur kas giliau nei išoriniuose blizgučiuose.

Turi trejų metų sūnelį. Tegul trenkia perkūnas, bet tavęs niekaip neįsivaizduoju su prijuoste ruošiančios pietus ar namuose vaikštančios su chalatu ir į plaukus įsuktais suktukais. Kokia tu būni už savo namų durų, kai tavęs nematome?

Prajuokinai. Esu labai žemiška moteris, kuri nedaro tragedijos dėl nulūžusio nago ar pasibaigusio lūpų blizgesio.

Mane tiek likimas mėtė ir vėtė, kad galėčiau ir negyvenamoje saloje “prasisukti”. Teko ir Švedijoje su trisdešimčia litų be mobiliojo telefono ir stogo virš galvos išsikapstyti. Susiradau darbą lauko virtuvėje, joje viena ruošiau 25 ūkininkams valgį iš to, ką rasdavau išėjusi į keliasdešimties hektarų laukus. Kelis mėnesius gyvenau penkių kvadratinių metrų pašiūrėje, kol užsidirbau bilietui namo ir dar porą papildomų tūkstantėlių.

Ar jautiesi laiminga mama?

Taip, esu labai laiminga mama, nes mūsų sūnus Vėjas neleidžia nuobodžiauti gerąja to žodžio prasme.

Labai myliu vaikus. Net mokykloje dirbau anglų kalbos mokytoja tik iš pašaukimo, o ne dėl atlygio. Su keliais buvusiais mokiniais iki šiol palaikau draugiškus ryšius. Jie dalyvavo ir mano vestuvėse.

Kiek dėmesio skiri išvaizdai? (Ir atskleisk pagaliau – akiniai yra tavo įvaizdžio dalis ar trumparegystės korekcija?)

Jeigu nenumatoma jokių rimtų fotosesijų ar filmavimų, dėl išvaizdos tikrai nesuku sau galvos. Į parduotuvę einu nepasidažiusi, o savo vyrą laikau didžiausiu savo aprangos kritiku.

Akiniai savaime tapo įvaizdžio dalimi, nors jie man būtini. Tiesa, kai gimė sūnus, tenka dažniau lankytis optikos parduotuvėje, nes jis stebuklingu būdu akinius paverčia plastiko laužu.

Ar susimąstai, ką darytum, jeigu nebūtum sekso eksperte?

Jeigu televizijos laidų redaktoriai nekviestų ir žurnalai nespausdintų mano straipsnių, savo “sekspertės” įvaizdį jau seniai būčiau pakabinusi ant vinies. Tačiau paklausa didelė.

Neseniai gavau patrauklų pasiūlymą tapti vieno lietuviškos erotikos tinklalapio konsultante ir atstove spaudai.

Nesipurtau tokio pobūdžio darbo. Juk man taip tinka posakis: “Šunys loja – karavanas eina…”

Parengta pagal “Respublikos” priedą “Julius/Brigita”

Views All Time
Views All Time
3810
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!