Pagarbos nori visi, bet ne visi yra gerbiami. Į klausimą kodėl yra paprastas atsakymas: pagarba uždirbama. Niekas šiaip sau negerbia kito. Ir akivaizdu, kad ne visi būna pakankamai kantrūs, kad užsitarnautų kitų žmonių pagarbą.

Kaip ir mafijoje, taip ir švariame versle kai kurie asmenys yra gerbiami dėl savo aukšto posto. Čia aišku galima painioti pagarbą su baime, jei kalbama apie doną. Bet protingi žmonės žino, kad daugiau pasieks, jei gerbs savo bosą, o ne nekęs jo.

Žemiau pateiksiu būdus, kurie nepadės jums iškart pelnyti kitų pagarbą, bet ves jus tinkamu keliu. Šie būdai nėra iš tų, kuriuos atlikus, galima pamiršti. Jie turi tapti jūsų gyvenimo būdo dalimi.

Apranga

Tenka pakartoti, kad apranga yra svarbu. Suprantama, kad kartais norisi jaustis laisviau, rengtis patogius drabužius. Bet į vyrą su kostiumu visi žiūrės visai kitomis akimis, negu į treninguotą “gezą”. Šioje vietoje jums neturėtų rūpėti, kaip čia atrodyti tvarkingai ir išleisti kuo mažiau pinigų. Nepagailėkite pinigų.

Liežuvis už dantų

Būkit atsargus, būkit paslaptingas ir sakykite tik tai, kas svarbu ir būtina. Nėra prasmės šnekėti be reikalo. Ir tai tik gali jums pakenkti. Dažniausiai klaidas daro žmonės, kurie be reikalo šneka. Tokie žmonės kitiems greit atsibosta ir juos mažai ar niekas negerbia. Kuo mažiau apie jus žinos, tuo labiau tikėtina, kad laikysis pagarbaus atstumo.

Nemeluokite

Jeigu jau reikia praverti burną, tai šnekėkit tik tai, ką žinote. Nėra nieko kvailiau, kaip meluoti pvz. norint kažką sužavėti. Ir tai taip pat yra greičiausias būdas prarasti kitų pagarbą. Jei nežinote, juk daug lengviau pasakyti “Negaliu nieko pasakyti.”, negu kurti kažkokias istorijas.

Nesišypsokite be reikalo

Na, čia negalima sakyti, kad visiškai nesišypsokite. Jei šypsotės, žiūrėkite, kad tai būtų nuoširdi šypsena. Kitu atveju, nešiepkite dantų, nes kitiems tai gali pasirodyti, kaip padlaižiavimas.

Sulaikykite tokias šypsenas ir visi galvos, kad esate rimtas. Devini iš dešimties žmonių stengsis tuomet daug labiau, kad jums įtiktų.

Pasitikėjimas savimi ir didžiavimasis komanda

Tai gali atrodyti girdėta, bet savimi pasitikintis žmogus traukia prie savęs kitus, kaip magnetas. Gera laikysena, geros manieros, pasitikėjimas savimi. Toks žmogus tarsi sako, kad juo galima pasitikėti, kad reikia gerbti jo žodžius.

Esu perskaitęs vieną gerą frazę: “Savimi pasitikintis žmogus nepastebi purvo ant savo batų, nes niekada nenuleidžia galvos.”

Ir nepamirškite, kad vienas žmogus negali išgelbėti pasaulio. Tad nebūkite pasipūtėliai ir nepriskirkite visų laimėjų sau. Visuomet pagirkite komandą, žmones, kurie dirbo su jumis.

Mandagumas

Kai susipažįstat su nauju žmogumi, nereiktų išsišiepti, kaip asilui. Bet nereikia būti ir nemandagiu. Jei esi atsargus, dar nereiškia, kad esi nemandagus. Ką dar čia galima pridurti ? Mandagūs žmonės yra mėgstami.

Gera atmintis

Vienas iš svarbiausių dalykų – reikia išlavinti gerą atmintį. Kitaip galite atrodyti labai kvailai, jei pvz. neprisimenate žmogaus vardo, su kuriuo prieš kelias akimirkas susipažinote. Faktas, jei atsiminsite žmogaus vardą, ką jis jums pasakė, parodys, kad esate dėmesingas, protingas ir supratingas. Žmonėms patinka, kai atsimena jų vardus. O jei ne, jie gali pasijausti pažeminti, nereikšmingi ir pan.. Vargu, ar tuomet jie jus gerbs.

Sėkmės !

Views All Time
Views All Time
2035
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!