Regis, visiems įsimylėjėliams verta avėti aukštakulnius arba storapadžius batus. Mat tai, ar smarkiai juos kamuoja pavydas, priklauso nuo ūgio. Bent jau taip tvirtina mokslininkai iš Grioningeno ir Valensijos universitetų.

Nyderlanduose ir Ispanijoje jie apklausė 549 vyrus ir moteris, norėdami klasifikuoti pavyduliavimo laipsnį ir išsiaiškinti, kurios varžovo savybės sukelia daugiausiai apmaudo.

Paaiškėjo, kad vyrai dažniausiai privengia išoriškai patrauklių, turtingų ir fiziškai stiprių konkurentų. Bet kuo aukštesnis vyras, tuo ramiau jis žvelgia į varžovą.

Moterys labiausiai pavyduliavo gražioms ir žavingoms damoms, tačiau vidutinio ūgio atstovės jautė tik vidutinį pavydą.

Mokslininkų žodžiais, tai nesunku paaiškinti evoliucijos požiūriu: pagal jau anksčiau atliktus tyrimus, moteris traukia aukšti vyrai, o štai vidutinio ūgio moterys ne tik patrauklesnės vyrams, bet ir yra pačios sveikiausios bei vaisingiausios.

Beje, tam tikromis aplinkybėmis vidutinio ūgio moterys, kitaip nei aukšti vyrai, vis dėlto labiau pažeidžiamos pavydo. Varžovių, kurios pranašesnės už jas pagal visuomeninį statusą arba fizinę jėgą, akivaizdoje jos jautė didesnį pavydą nei tos, kurios mažo ūgio arba aukštos.

Mokslininkų nuomone, priežastis gali būti ta, kad aukštos ir stiprios damos arba socialiai įtakingos moterys tikrai gali būti pavojingos vidutinio ūgio kolegėms, mat peštynių atveju jos veikiausiai nugalės. “Aukštos moterys yra labiau linkusios dominuoti ir geriau grumiasi”, – rašo tyrėjai žurnale “Evolution and Human Behavior”.

Views All Time
Views All Time
3422
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!