Skaitytojo klausimas:

Ar teisybė, kad galima apžavėti vedusius vyrus? Ir vedęs vyras nuo apžavų vaikšto kaip būtų privalgęs narkotikų… Nes mano vyrui taip atsitiko: paleistuvė įsibrovė į mūsų šeimą ir per vyną ir kraują su užkalbėjimu apžavėjo jį. O jis netiki ir nesupranta. O ta pasileidėlė dabar daro viską , kad išardytų šeimą, jam draudžia susitikti su vaikais, nors dar jis mėgina susitikti. Bet visas šventes jis jos užspaustas ir žiūri jos vyro vaiką ir jos anūkę. Pasakykite, ar protingam vyrui šautų į galvą palikti savo tikrus vaikus ir prižiūrėti svetimus?

Psichologo atsakymas:

Iš to ką parašei panašu, jog situacija Tavo šeimoje yra iš ties sunki, kelianti Tau daug įtampos ir pykčio. Neabejotinai yra sunku suprasti, kai artimo žmogaus elgesys pasikeičia ir atrodo nebepaklūsta jokiems bendriems socialiniams ir logikos dėsniams.

Dėl klausimo, ar galima apžavėti vedusius vyrus, tai iš laiško panašu, kad Tu pati jau turi atsakymą į šį klausimą, todėl mano patvirtinimas ar paneigimas, ko gero, mažai ką pakeistų. Iš tiesų, kai susiduriame su keistu ir trikdančiu elgesiu, kai nebeturime galimybių, noro ar jėgų logiškai paaiškinti aplinkinių veiksmus, dažnai griebiamės kraštutinumo – ar tai būtų apžavai, prakeiksmai ar dar kas kita.

Neabejotinai ir Tavo vyro veiksmai turi priežastį. Galbūt tai ir juodoji magija – nesu burtų specialistė, tačiau į juos galima pabandyti pažvelgti ir iš psichologinės pusės.

Tavo laiškas nėra išsamus, todėl apie Tavo šeimos situaciją galima kelti tik tam tikras prielaidas. Iš to ką parašei panašu, kad Tavo vyras gali būti su ypač valdinga, kontroliuojančia moterimi. Tokie santykiai dažnai būna persmelkti manipuliacijų, atviro ar paslėpto šantažo ir grasinimų. Kartais žmonės ir be ginklo įkalinami destruktyviuose santykiuose – melas, baimė, bauginimai, kaltė – tokie ir kiti panašūs jausmai gali neleisti nutraukti santykių, net kai jie yra griaunantys ar išnaudotojiški. Susidūrę su panašiais atvejais iš šono stebimės ir negalime suprasti, kodėl gi žmogus tęsia tokius ryšius, kodėl jų nenutraukia. Vis tik svarbu atminti, kad tokius santykius nutraukti gali būti tikrai nelengva, net kai pats žmogus supranta jų žalą.

Kai dėl manipuliacijų, tai gali būti, kad Tu ir pati „žaidi” Tau pasiūlytą žaidimą. Manyčiau, kad pykdama, kovodama, juodindama dabartinę savo vyro draugę tik suteiki jų santykiams prasmę, išskirtinumą ir tikslą – nugalėti priešą, t.y. Tave. O tikslas kaip žinome buria ir vienija žmones. Tokiu būdu suteiki „įrodymų”, kad esi bloga, kerštinga, piktavališka moteris, o Tavo vyras turi tik džiaugtis Tavęs atsikratęs bei stengtis nutraukti visus ryšius. Kartu Tavo puolimai pagrindžia šios kovos būtinybę bei naujosios draugės gerumą, bei teisumą. Gali būti, kad tokių santykių pagrindas ir varomoji jėga yra kova su buvusia vyro šeima, todėl šiai kovai pasibaigus, visai gali būti, kad ir santykiai išsivedės.

Tokiose situacijose nebloga išeitis yra nekovinė pozicija. Aiškiai parodydami savo nusistatymą, ramiai išsakydami savo nepritarimą, nejuodindami ir nemenkindami kontrole paremtų santykių bei pačių žmonių, turime daugiau šansų, kad jie patys aiškiau suvoks savo situaciją. Tikėtina, kad susidursite su įvairiomis provokacijomis, tačiau bet kokie agresyvūs veiksmai tik pateisintų provokatorių elgesį. Visai gali būti, kad Tavo vyras pats supranta pakliuvęs į nepavydėtiną situaciją, todėl „atviros durys” gali paskatinti jį ryžtingiau apsispręsti dėl santykių su dabartine drauge.

Sėkmės,
Eglė

Views All Time
Views All Time
3315
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!