Gyvenimo džiaugsmo šaltiniai

Gyvenimo džiaugsmo šaltiniai

Psichologijos mokslas nuolatos stengiasi atsakyti į esminius žmogiškosios egzistencijos klausimus: kokia yra gyvenimo prasmė? Kas yra laimingas gyvenimas ir kaip jį pasiekti? Į šiuos klausimus atsakymą bando surasti ir kiekvienas šios žemės gyventojas. Visi ieško savo individualios gyvenimo laimės. Tai daroma visais įmanomais būdais, iš šalies žiūrint – kartais net sunkiai suvokiamais, tačiau visi siekia bendro galutinio tikslo – laimingo, prasmingo, džiaugsmingo, turiningo gyvenimo. Paklausinėjus skirtingų žmonių nuomonės apie laimingo gyvenimo receptą, iš pradžių greičiausiai gautume platų spektrą skirtingų atsakymų. Tačiau nei kiek neabejoju, kad juos visus būtų galima sugrupuoti į kelias tas pačias kategorijas: šeima, karjera, sveikata, finansai.

Viskas labai priklauso nuo to, kokiame gyvenimo periode šis klausimas žmogui yra užduodamas. Kiekviename gyvenimo etape laimingais mus padaryti gali skirtingi dalykai. Sunkiai sergančiam ligoniui laimė greičiausiai asocijuosis su sveikata, turinčiam finansinių sunkumų – su pinigais, o vienišam žmogui daugiausiai laimės suteiks gyvenimo partneris. Atrodo, kad ką tik būsiu išvardinęs pačias rimčiausias žmonijos problemas. Juk vieni iš geriausiai parduodamų vaistų pasaulyje – įvairūs antidepresantai, porų skyrybų procentas milžiniškas, o finansinių problemų turi absoliuti dauguma pasaulio piliečių. Greičiausiai viena iš pagrindinių to priežasčių – gyvenimo džiaugsmo šaltinio ieškojimas išoriniuose veiksniuose. Tokių faktorių nei vienas iš mūsų kontroliuoti negalime. Dauguma ieško laimės ten, kur jos niekada nebuvo ir nebus.

Žymiai geriau laimės šulinio ieškoti savo viduje, asmenybėje. Žiūrėti į tai, ką pats darai, o ne stengtis valdyti nepažabojamas aplinkybes. Štai kur yra didelė tikimybė rasti gyvenimo džiaugsmą:

  • Produktyvumas. „You won`t be happy if you don`t produce” – tai J. Rohn žodžiai. Vieni sugeba gražiai piešti, kiti – nuostabiai dainuoti, treti – puikiai vaidinti. Visuose žmonėse tūno vienokia ar kitokia kūrybinė jėga. Reikia tik ją išlaisvinti ir ji atliks savo darbą. Vertingi paveikslai, populiariausios dainos, didžiausios kompanijos – produktyvios veiklos pasekmės.
  • Santykių kokybė. Čia pirmu smuiku griežia santykiai su artimiausiais žmonėmis – antrąja puse, kitais šeimos nariais, giminėmis, draugais. Jei šitoje srityje kas nors netvarkoj, žmogaus gyvenimą dažniausiai temdo šešėlis. Visuose tyrimuose bei apklausose santykiai su žmonėmis nuolatos nurodomi kaip vieni iš svarbiausių kokybiško gyvenimo faktorių.
  • Altruizmas. Tai reiškia gyvenimą ne vien dėl savęs, bet ir dėl kitų. Tada viskas daroma ne vien tik tenkinant asmeninius interesus, bet vardan aukštesnio tikslo – pagalbos kitiems. Kaip tik todėl dauguma turtingų žmonių užsiima labdara. Neseniai į pensiją išėjęs „Microsoft” vadovas B. Geitsas savo vardo labdaros fondui planuoja paaukoti 95 procentus viso sukaupto turto.
  • Tobulėjimas. Žmogaus asmenybė turi nuolatos tobulėti emociškai, fiziškai ir dvasiškai. Žinojimas, jog šiais metais esi geresnis, nei praėjusiais, tikrai atneš pasitenkinimo pojūtį. Pastovus žinių gilinimas, domėjimasis naujais dalykais, turimų gebėjimų tobulinimas bei naujų įgijimas didins jūsų asmenybės vertę.

Jei skirsite daugiau dėmesio šioms sritims, labai tikėtina, jog gyvenimas taps prasmingesnis ir džiaugsmingesnis.

Views All Time
Views All Time
2952
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

21 − 19 =