Gailestis ir pagalba

Žmonės vertina šiuos jausmus, tačiau kaip teisingai jie elgiasi?

Gailestis ir pagalba savo esmėje — tai pasekmės veiksmai. Ta prasme, jeigu tau reikia pagalbos ar gailesčio, tai kažkuria prasme esi pasekmėje, ir jau derėtų tuo susirūpinti.

Visiems norisi kažkokio gailesčio ar pagalbos, nes visi nori bent trumpam pasijusti neatsakingi, t.y. laimingi be rūpesčių.

Straipsniai 1 reklama
  • Vaikai, kurių buvo ypač gailima ar padedama užauga nevykėliais, nevertinančiais to, ką gauna. Užaugę jie lyg gyvena komforto zonoje, jų smegenys lyg kalba jiems „kam stengtis, vis vien manimi kažkas pasirūpins“ arba „o dieve, koks sunkus darbas apsirengti“.

Žmogus sakantis „pasigailėk mūsų, aukštesnioji dvasia“ tiesiog nėra pakankama priežastis. Jis turi nuomonę (kurią būtina keisti), kad jis yra nepakankamas kažką pakeisti, kažkuo būti, įgyti kažkokius naujus sugebėjimus ir pan.

Susimuši pirštą — tapai pasekme, verki — esi priežastis. Balansas. Tada kažkas skyrė dėmesio — pagailėjo tavo nelaimės — tapai pasekme. Galbūt patvirtinai, kad esi pasekmė apsiverkdamas. Tapai dviguba pasekmė. Dvigubas disbalansas. Keliauji link aukos būsenos.

Sudegė tavo namai — tapai didele pasekme, verki — esi maža priežastis. Pasistatai naują namą — tapai didele priežastimi. Balansas. Tau pastatė namus — tapai dviguba pasekme, t.y., dvigubai silpnesniu ir dvigubai menkiau išgyvenančiu, nes praradai jau du namus – vieną tą, kuris sudegė ir antrą tą, kurio nepasistatei.

  • Prisimenu vieną tokį įvykį, kai vieniems atstatė sudegusius namus, ir po metų jie vėl sudegė. Jeigu sąmonėje yra viena ir ta pati aukos būsena, jokia pagalba nepadės, nes bus „stebuklingai“ sugrįžtama į tą pačią komforto zoną.

Jeigu jums atsitinka kokie nors blogi dalykai, atrodytų nepriklausantys nuo jūsų valios, tai greičiausia priežastis yra ta, kad kažkurioje srityje esate pasekmėje.

Kuo esi didesnė pasekmė ir vis tampi didesne pasekme — priimi pagalbą, be kurios gali išsiversti, ir gailestį, tuo mažiau koncentruotos energijos (materijos) išlaikysi savo rankose. Tuo būsi silpnesnis, vadinasi tuo blogiau išgyvensi. O atrodė pagalboje nieko blogo, ar ne?

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *