Būtinybė draugauti

Būtinybė draugauti

Pradėkime viską su šypsena, o dar geriau būtų pradėti žodžiais: mums sekasi vis geriau ir geriau.

Statistikos duomenimis 1998 metais įsivysčiusiose pasaulio valstybėse jaunimas bendravimui su kitais žmonėmis skirdavo vidutiniškai 6 valandas per dieną. Šiuo metu pastebima, kad žmonės labiau linkia bendrauti internetu, o tiesioginiam bendravimui skiria tik apie 2 val. Kas atsitiko? Į šį klausimą geriauiausias atsakymas būtų prisiminti, kas iš viso yra draugystė!

Draugystė – žmonių tarpusavio santykiai, kuriems būdinga bendra patirtis, panašios vertybės ir artimi tikslai.

Straipsniai 1 reklama

Draugystė paprastai vertinama todėl, jog draugas: turi tendenciją linkėti tau to, kas yra tau geriausia; jaučia tai kas tau labiausiai reikalinga; nebijo tave kritikuoti, pasakyti pastabas ir pan.; jūs gerai suprantate vienas kitą; draugai mielai būna kartu; jie nesiekia vienas kitam pakenkti; neretai dėl draugo interesų apriboja savuosius. Draugai taip pat padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais… drąsiai sakome … ir t.t.

Nors žinome ir suprantame, kad draugystė yra labai svarbi, vis tiek išeina taip, kad kai atliekame visus reikalingus darbus, draugams nebelieka laiko. Nors mes to ir nenorime, ilgainiui draugės išsibarsto. Draugystė istorijoje buvo laikoma vienu svariausių žmogaus patyrimų ir buvo laikoma šventa daugelyje religijų. Pastaruoju metu paprastai teigiama, jog šio reiškinio mastas visuomenėje mažėja, ir tai, ką dabar įprasta vadinti žodžiu „draugas”, nebeatitinka istorijoje buvusios įprastos šio žodžio reikšmės.

Kad ir kas tai būtų…

… pasisėdėjimai su draugais, pasimėgavimas kavos puodeliu, nuėjimas į kiną (boulingą ar pan.), ar tiesiog nuoširdūs pokalbiai, visa tai yra svarbu. Visiems mums reikia pasidalinti su kitais savo mintimis ir sužinoti, kaip mąsto ir ką daro kiti. Visa tai duoda mums energijos ir žinoma teigiamai veikia mūsų psichiką ie emocijas. Dėl šios priežasties reikėtų susisiekti su draugais ir iškarto pasiūlyti susitikti. Tikri draugai lieka draugais, nesvarbu kiek praėjo laiko nuo paskutinio jūsų susitikimo.

Mes galime būti išsimokslinę, turėti žvitrų protą, kuris padėtų tvarkyti mūsų komplikuotą socialinį gyvenimą. Tiesą sakant, keli tyrimai apie socialinių santykių evoliuciją taip pat ir draugystę, pažymi, kad draugystė yra vienas reikšmingiausių veiksnių žmonių evoliucijoje. Glaudūs tarpusavio santykiai teigiamai veikia tiek fizinę, tiek dvasinę mūsų gerovę. Tad draugystė – būtina!

TAIGI – VIENINTELĖ IŠVADA:

Draugauti yra ne tik gera, bet ir būtina.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]