Žana: „Turiu draugą, draugaujame jau beveik metus. Aš gyvenu Kaune, jis – Vilniuje. Susitinkam trečiadieniais ir savaitgaliais. Jis dirba moterų kolektyve. Aš esu be proto pavydi. Įtarinėju kiekviename žingsnyje. Jį tai jau pradeda erzinti, o aš nesugebu nuslėpt nepasitenkinimo, kad jis vieną kolegę nuveža į darbą ir parveža, kad su bendradarbėm eina pietauti, ir kartais po darbo užsibūna darbe, pagurkšnoja, bendrauja. Man pikta, kad neskuba namo. Gyvena vienas.

Kai esam kartu, viskas yra idealu, jaučiu jo šilumą man, meilę. Tačiau kai išvažiuoja, išleidžiu su ašarom ir vėl tampu įsitempus, dirgli, tiesiog paranojiškai neapkenčiu jo darbo ir visų ten dirbančių moterų. Visa tai ne iš piršto laužta. Buvo kartas, kai nuslėpė, kad “baliavojo”, o paskui viena mergina parvairavo mašiną ir neva išvaziavo su taksi. O man sunku tuo patikėti. Nors tikrai tai buvo vienintelis kartas, bet jis man taip įstrigo. Be to, jis ją gal mato darbe kasdien. Man tai neduoda ramybės. Kontroliuoju jį nuolatos, tikrinu telefoną. Kartais pati sau nenormali atrodau. Kaip to atsikratyt, kaip išmokt pasitikėt?“

Gerbiama Žana,

Suprantu, kad pavydas dėl draugo atsidavimo jus gerokai išvargino. Pavydas visada sekina. Be to pavydas parodo ir mūsų silpnąsias vietas. Tai, dėl ko įtarinėjame kitą, pasąmoningai ir patys trokštame. Ar gali būti, kad ir jūs kartais norėtumėte praleisti laiką su kuo nors kitu? O gal esate prietarų apie neištikimus vyrus, kuriuos būtina saugoti lyg akies vyzdį, auka?

Žinoma, gali būti, kad jūsų skaudi praeitis gimdo nepasitikėjimą savo draugu. Gal anksčiau buvote išduota? Gal pati išdavėte ankstesnį draugą? Gal esate iš šeimos, kur tėtis buvo neištikimas jūsų mamai? Matote, kyla daug klausimų, o aš nežinau, kaip į juos jūs atsakytumėte.

Tiesa, yra ir tokia galimybė, kad jūsų intuicija siunčia jums signalus, kad ne viskas draugo elgesyje yra gerai. Gal jo žodžiai neatitinka jo poelgių? Gal jis nesilaiko pažadų? Gal dažnai linkęs leisti laisvalaikį be jūsų linksmose kompanijose?

Kaip ten bebūtų, suaugę žmonės teturi vieną būdą išspręsti kylančias problemas – tai sėsti ir atvirai išsiaiškinti. Ir jei draugas nuoširdžiai patikins jus esąs ištikimas, tuomet meskite šalin savo abejones ir tikėkite. Priešingu atveju, savo pavyduliavimu galite sugriauti ir patį stipriausią ryšį.

Nežinau geresnio vaisto nuo pavydo kaip meilė. Ar tikrai savo draugą mylite? O gal galėtumėte mylėti stipriau? Juk sakoma, kad meilės niekam niekad nebūna per daug.

Su meile-

Aušra

Views All Time
Views All Time
3489
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!