Į Europos Sąjungą Lietuva stojo, tikintis „už 1 litą gauti tris“. 2020 metais ES parama baigiasi. Ar ta parama Lietuvai atnešė daugiau naudos, ar žalos?

Juozas Zykus: – Gamtininkai sako, kad negalima maitinti laukinių gyvūnų, nes tuomet jie tampa priklausomais nuo žmogaus. Tas pats tinka ir žmonių visuomenei. Neuždirbti pinigai iškreipia socialinių santykių esmę.

Artūras Skardžius: – Parama buvo skirta tam, kad išsilygintų ES narių – šalių pragyvenimo lygis, ekonomika. Klausimas, ar ją mes panaudojome pagal paskirtį? Dešimtbalėje sistemoje tą vertinčiau trejetu, nes ES paramą mes daugiausiai išleidome žemės ūkiui, o nesukūrėme konkurencingos pramonės.

Rolandas Paulauskas: – Kitaip būti ir negalėjo, nes už 1 litą niekas 3 litų nedovanoja. Taip nebūna iš principo, nes prieštarauja gamtos dėsniams, bet už tokius žodžius tiek stojant į ES, tiek dabar daugelis mane laiko keistuoliu.
Daugeliui nepatiko ir mano žodžiai prieš 10 metų, kad privatūs pensijų fondai, nežiūrint jų gražios idėjos – žlugs, todėl neverta tam eikvoti SODROS pinigų.

Daugeliui nepatinka ir mano teiginys, kad 15 procentų mūsų surenkamų pinigų Lietuva iššvaisto beprasmiškam ginklavimuisi.
Viskas priklauso nuo pasaulio suvokimo. Jeigu mes pasaulį ir jo reiškinius suvokiame adekvačiai – mūsų sprendimai gali pagerinti ir mūsų gyvenimą. Jeigu situacijas vertiname neadekvačiai – ir mūsų gyvenimas nuolat blogės.