Prieš daugiau kaip 2 metus įvykusi diskusija šiandien įgyja naujų prasmių. Nes tuomet, kada ji vyko, informacinis karas buvo vystymosi fazėje. Visuomenė buvo masiškai kvailinama, dangstantis skambiomis frazėmis. Dabar gi pasiteisinimo neieškoma, dažniausiai tiesiog atvirai meluojama.

Juo labiau įdomu, kaip skirtingose informacinio karo išsivystymo etapuose suvokiama vienas iš pagrindinių politinės veiklos motyvatorių – PATRIOTIZMAS.

Ar gali būti patriotizmas apmokamas, ar tik finansuojamas? O gal tai tik psichikos sutrikimas pragmatiškų politinių prisitaikėlių visuomenėje.

Diskusijoje dalyvauja prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas, Kazimieras Juraitis
Pašnekovus kalbina dr. Norbertas Černiauskas.

Views All Time
Views All Time
26
Views Today
Views Today
1
Kazimieras Juraitis

Gimė 1961 m. spalio 29 d. Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime.

1968 m. pradėjo lankyti Naujojo Daugėliškio vidurinę mokyklą. Mokslus tęsė Elektrėnuose ir 1979 m. įgijo vidurinį išsilavinimą.

1979–1983 m. studijavo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Prekybos fakultete.

Baigęs mokslus, pradėjo dirbti Trakų vartotojų kooperatyvo pirmininku. Už tarybinės nomenklatūros kritiką 1987 m. buvo atleistas iš pareigų. Dirbo Trakų internatinėje mokykloje auklėtoju, įvairius kitus darbus.

Prasidėjus Persitvarkymui, pradėjo kurti įvairias komercines struktūras. 1991 m. įkūrė vieną pirmųjų privačių draudimo kompanijų – uždarąją akcinę draudimo bendrovę „Dana“.

1993 m. paliko verslą ir išvyko į užsienį. Gyveno Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje.

2000 m. įkūrė VšĮ „Kaisakas“ – dirbo su jaunimu ir su ypač sunkiai auklėjamais vaikais bei paaugliais. 2002 m. VšĮ „Kaisakas“ už projektus gavo UNESCO Taikos miesto apdovanojimą.

2013 m. pradėjo dalyvauti politikoje. 2014 m. įkūrė neformalų švietėjišką sambūrį „Mūsų gretos“.

Nuo 2016 m. – Lietuvos liaudies partijos narys.

Su antrąja žmona Vaida Juozapaityte ir kitais bendraautoriais sukūrė per 400 dokumentinių ir publicistinių filmų, politinių, publicistinių ir švietėjiškų laidų, iš kurių reikšmingiausia – ciklas „Naktigonė kitaip“ su Nepriklausomybės Akto signataru Rolandu Paulausku.

Svarbesni filmai: „Suprasti Ukrainą…“, „Lietuva – tarybinių menininkų kūrinys“, „Istorijos, kurias norėtųsi pamiršti“, „Suprasti Graikiją…“ ir kt.

Turi septynis vaikus.

0 0