Judantys šviesos perjungikliai

Šiomis dienomis galima rasti daugybę mikroelektromechaninių sistemų (MEMS) taikymo optiniams tinklams skirtuose perjungikliuose pavyzdžių. Tarp tokiems prietaisams reikalingų savybių reiktų išskirti mažą sunaudojamą galią, didelę perjungimo spartą, didelį patikimumą, kompaktiškumą ir gamybos paprastumą. Bet kai kurias jų tam tikrose konstrukcijose yra labai sunku pasiekti. Floridos Optikos ir lazerių tyrimo ir studijų centro CREOL mokslininkai, kūrę kapiliarinį bangolaidinį perjungiklį (viršuje, kairėje) stengėsi, kad jis patenkintų kuo daugiau šių reikalavimų. 1″2 perjungiklis yra nesunkiai gaminamas ir jau buvo išbandytas perjunginėjant šviesą daugiau kaip 300 mln. kartų.

Judančiame 500 mm ilgio, 400 mm pločio ir 6 mm storio strypelyje yra du šviesolaidžiai, kuriuos galima paslinkti vertikalia kryptimi per 4 mm. Tarp strypelio ir padėklo prijungta įtampa sukuria strypelį veikiančią elektrostatinę jėgą, kuri strypelį prispaudžia prie padėklo. Šitaip vienas išvesties šviesolaidis yra patraukiamas šalin nuo įvesties šviesolaidžio, o prie pastarojo priartėja antrasis (viršuje, dešinėje). Šitaip šviesa yra perjungiama iš vieno šviesolaidžio į kitą (apačioje). Vienmodžiai šviesolaidžiai yra pagaminti iš silicio oksinitrido plėvelių ir vienas nuo kito atskirti daugeliu sluoksnių, vienas iš kurių – 100 nm storio chromo sluoksnis yra elektrodas.

Prietaisą gaminant visas darinys yra nusodinamas ant 4 mm storio silicio dioksido, esančio silicio plokštelės paviršiuje, sluoksnio. Šoniniai strypelio dydžiai yra suformuojami naudojant reaktyvųjį joninį ėsdinimą ir fotolitografiją. Visa tai leidžia šviesolaidžius sutapatinti 1 % tikslumu. Strypelis yra pritraukiamas, kuomet įtampa yra lygi 25 V, o atleidžiamas, kai 15 V. Perjungiklis suveikia per 90 ms. Išmatuotoji kryžminė sąveika tarp dviejų šviesolaidžių buvo lygi -24 dB.

Views All Time
Views All Time
2332
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 + 1 =