Liepos 20 diena. Šiandien prasideda Lietuvos Raudonojo Kryžiaus jaunimo (LRKJ) organizuojama tarptautinė vasaros stovykla “Hope for different day”, kuria siekiama mažinti ksenofobiją, rasizmą bei skatinti toleranciją.

LRK jaunimo surengtoje stovykloje Raseinių raj., Darbutų kaime dalyvaus ne tik RK jaunimo savanoriai, bet ir pabėgėliai iš Afganistano ir Čečėnijos, Vilniuje gyvenantys romai. Tarp 31 stovyklos dalyvio yra atvykusių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Vokietijos bei Čekijos. Drauge susirinkę skirtingos kultūrinės patirties jaunimas dalinsis savo mintimis, diskutuos, ką jiems reiškia rasizmas ir kaip efektyviausiai skatinti toleranciją.

“Ši tarptautinė Raudonojo Kryžiaus jaunimo stovykla turėtų atnešti labai aiškų ir konkretų rezultatą – savanoriai Lietuvoje, o gal ir kitose dviejose šalyse pradės toleranciją skatinančią švietėjišką programą jaunimui. Šiuo metu, kol problema Lietuvoje dar tik atsiranda, ryškėja, ypač trūksta tokių programų. LRKJ, sekdamas pokyčius visuomenėje, sieks užkirsti kelią rasizmui ir ksenofobijai”, – tvirtina LRKJ pirmininkė Monika Usevičiūtė, viena iš tarptautinės stovyklos “Hope for different day” organizatorių.

Stovyklos programoje numatyta išvyka į Pabradės pabėgėlių centrą, Kaune esantį Raudonojo Kryžiaus pabėgėlių dienos centrą, ekskursija po Vilnių, vokiečių, čekų, romų, afganistaniečių, čečėnų ir lietuvių tautiniai vakarai bei tolerancijos projektų pristatymai.

Sociumas.lt užsakymu buvo atliktas tyrimas: Lietuvos gyventojų paklausta, kaip jie mano, ar lietuviai linkę į rasizmą. Beveik 60 procentų apklaustųjų atsakė teigiamai.

Augančio rasizmo problema, vis dažniau pastebima. Ksenofobija pasireiškia ne tik neseniai į ES įstojusioje Lietuvoje. Stovyklos dalyviai iš Vokietijos ir Čekijos patvirtino, kad ir jų šalyse netolerancija kitų tautybių ar rasių žmonėms yra dažnas reiškinys: Čekijoje beveik nuolat kyla konfliktai tarp vietinių gyventojų ir romų, vokiečiai konfliktuoja su jų šalyje gyvenančiais turkais. Tai veda į radikalaus nacionalizmo protrūkius.

Daugiau informacijos teiraukitės:
Monika Usevičiūtė, LRK jaunimo valdybos pirmininkė
Tel: 867007302

Tadas Pranckevičius, LRK draugijos pabėgėlių dienos centro koordinatorius
Tel: 868611758

Views All Time
Views All Time
2249
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!