Žmogaus teisių stebėjimo institutas teigia, kad Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, blogėja situacija žmogaus teisių srityje.

Antradienį žadama išsamiai apžvelgti šalyje vyraujančias tendencijas. Pasak instituto direktoriaus Henriko Mickevičiaus, daugiausia teisinių pažeidimų susiję su informacija apie privatų žmonių gyvenimą.

Anot H.Mickevičiaus, dažniausi teisės į gyvenimo privatumą pažeidimai yra asmens kodo naudojimas, nepagrįstas ikiteisminio tyrimo medžiagos viešinimas, vaizdo sistemų panaudojimas, duomenų perdavimo elektroniniu būdu kontrolė ir t.t.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas Kęstutis Čilinskas, komentuodamas antradienį pristatytą žmogaus teisių įgyvendinimo Lietuvoje 2005 metų apžvalgą, teigia, jog praėjusiais metais „pasiekta pažeidimų riba”, tačiau yra požymių, kad šiais metais padėtis ima gerėti.

Pasak K.Čilinsko, žmogaus teisių pažeidimų problema pernai buvo aštri ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Pažvelgus į Lietuvos padėtį tarptautiniame kontekste, pažymėtina, kad praėjusieji metai visame pasaulyje buvo žmogaus teisėms nepalankūs metai. JAV ir tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos praėjusiais metais atkreipė dėmesį į tai, kad, motyvuojant kova prieš terorizmą, nepagrįstai varžomos žmogaus teisės”, – teigia K.Čilinskas. Žmogaus teisių gynėjai pastebi, kad spaudimas prieš žmogaus teises, motyvuojant terorizmu, gali būti susijęs su savanaudiškais kai kurių bendrovių interesais.

Views All Time
Views All Time
4486
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!