Televizija vaikams gali sukelti dėmesio sutelkimo problemų

hand-with-pen-application-form_1232-4919

Balandžio 5 dieną viename pediatrijos žurnale paskelbto tyrimo duomenimis, dažnai televiziją žiūrintys maži vaikai vėliau gali turėti dėmesio sutelkimo problemų.

Žurnalas „USA Today” skelbia, kad buvo tiriami 1-3 metų vaikai bei skaičiuotas laikas, kurį jie per dieną praleidžia prie televizoriaus. Buvo nustatyta, kad didinant valandų, per kurias žiūrima televizija, skaičių, didėja tikimybė, kad šie vaikai, kai jiems bus septyneri metai, turės dėmesio sutelkimo problemų.

Toks galimas ryšys tarp televizijos žiūrėjimo bei dėmesio sutelkimo kelia didžiulį susirūpinimą, nes maži vaikai vis daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus. Be to, šiuo gyvenimo laikotarpiu vaikų smegenys sparčiai vystosi.

Straipsniai 1 reklama

Nors televizijos poveikis vaikams yra tikrai nemažai tiriamas, šis naujas tyrimas yra pirmoji studija, nagrinėjusi, kaip televizija veikia dėmesio sutelkimą, teigia „USA Today”.

Amerikos pediatrų akademija nerekomenduoja vaikams iki dvejų metų amžiaus žiūrėti televiziją, o vaikams nuo trejų metų siūlo leisti žiūrėti televizorių ne ilgiau kaip 2 valandas per dieną.

Tyrimo ataskaitoje teigiama, kad daug laiko prie televizoriaus praleidžiantys vaikai buvo labai impulsyvūs, neramūs ir sunkiai sutelkdavo dėmesį, teigė pediatras bei Sietlo vaikų ligoninės ir regioninio medicinos centro tyrėjas Dimitris A. Christakis.

D. A. Christakis tyrimui panaudojo valstybinę duomenų bazę, siekdamas išsiaiškinti, kiek 1-3 metų vaikai, jų motinų teigimu, praleidžia laiko žiūrėdami televiziją, o vėliau susiejo gautus duomenis su vaikų elgesio įvertinimais, kurie rodo, kad septynerių metų vaikai turi dėmesio sutelkimo problemų, skelbia „USA Today”. Tyrime dalyvavo 1 tūkst. 300 vaikų, o studijos rezultatai buvo paskelbti Amerikos pediatrų akademijos mokslinio žurnalo balandžio mėnesio numeryje.

Tyrimo duomenimis, tikimybė, kad vaikas turės dėmesio sutelkimo problemų, auga po 10 proc. su kiekviena prie televizoriaus praleista valanda. Tai reiškia, kad 1-3 metų vaikai, prie televizoriaus per dieną praleidžiantys tris valandas, gali 30 proc. dažniau turėti dėmesio sutelkimo problemų nei vaikai, daug vėliau pradėję žiūrėti televiziją.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *