Liberalų frakcija pradėjo karą prieš kairiąsias pažiūras skleidžiančius tinklalapius. Kūrėjai tai vadina atvira provokacija

Šiandien Seime esanti Liberalų frakcija išplatino pranešimą, kuriame sakoma, jog Liberalų frakcija kreipėsi į VSD vadovą su prašymu išnagrinėti kelių internetinių tinklalapių veiklos teisėtumą ir nustatyti juos kuriančius asmenis. Pranešime teigiama, kad tokį sprendimą Liberalų frakcijos nariai D. Kuodytė ir V. Grubliauskas priėmė po to, kai gavo nusiskundimų iš gyventojų dėl šių tinklalapių veiklos ir to, kad VSD nereaguoja į prašymus tirti šių tinklalapių veiklą. Įdomu yra tai, kad visi tinklalapiai, dėl kurių liberalų frakcija kreipėsi į VSD, yra skleidžiantys kairiąsias pažiūras.

Parlamentarai, kreipdamiesi į VSD, siekia nustatyti asmenų, kuriančių šiuos tinklalapius tapatybes ir portalų administratorius, dar nežinodami ar šie savo veikla pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus.

„Pastaruoju metu vis dažniau pastebima gana pavojinga tendencija ir fiksuojami atvejai, kada interneto erdvėje atsiranda portalų, kuriuose skleidžiamas šmeižtas, neapykanta, sąmoningai klastojama Lietuvos istorija, juose niekinama Lietuvos valstybė. Apie tai liudija ir vis dažnėjantys į mus besikreipiančių Lietuvos piliečių skundai”, – pranešime cituojama D. Kuodytė.

Straipsniai 1 reklama

Autoriai tokius veiksmus vadina provokacija ir iššūkiu laisvam žodžiui

Civis.lt susisiekė su vieno iš tinklapių kūrėju Dariumi. Jis tokius liberalų sąjūdžio atstovų veiksmus pavadino atvira provokacija, o savo kuriamą tinklapį įvardijo kaip alternatyvią žiniasklaidos priemonę.

„Tokius liberalų sąjūdžio veiksmus laikau atvira provokacija ir grubiu spaudimu nepriklausomai žiniasklaidai”, – sakė anarchija.lt kūrėjas.

Paklaustas apie tinklapio tikslus, svetainės savininkas atsakė siekiantis trijų pagrindinių tikslų: viešinti informaciją iš alternatyvių šaltinių, dažnai nutylimą didžiosios (korporacinės) žiniasklaidos priemonių, ugdyti kritinį, antiautoritarinį ir antitotalitarinį skaitytojo mąstymą bei skleisti progresyvias anarchistines savivaldos ir savitarpio pagalbos idėjas.

Visi „probleminiai” tinklapiai skleidžia kairiąsias pažiūras

Seimo liberalai, kaip teigia, gavę gyventojų skundus, VSD paprašė tirti trijų tinklalapių ir vieno tinkliaraščio veiklą. Seimūnų taikiklyje atsidūrė tinklapiai – anarchija.lt, pokaris.info, lithuania.left.ru ir tinkliaraštis labaslietuva.blogspot.com. Visi jie išimtinai propaguoja kairiąsias idėjas.

Tinklalapiuose daugiau ar mažiau Lietuva yra kaltinama istorijos klastojimu ir tikrosios tiesos nutylėjimu. Juose pateikiamos kitokios Lietuvos istorijos interpretacijos ir yra skatinamos kairiosios pažiūros.

Maža to, Lietuvoje veikia nemažai ultra dešiniąsias pažiūras skleidžiančių tinklapių, kurių veikla dažnai persikelia iš interneto erdvės į realų gyvenimą – 2008 metų kovo 11 osios skandalingos eitynės iš esmės buvo organizuojamos viename dešiniųjų pažiūrų internetiniame forume. Tačiau dėl šių tinklapių veiklos teisėtumo ir juos kuriančių asmenų liberalai į VSD nesikreipė ir, regis, neketina to daryti.

Liberalų veikla – pavojus laisvam žodžiui

Liberaliųjų jėgų siekį ištirti tik tokius tinklalapius (atstovaujančius kairiajai ideologijai) reikėtų vertinti kaip grėsmingą tendenciją, kadangi gali būti pažeistas nuomonių pliuralizmas ir įsivyrauti praktika kontroliuoti „kitaip manančius”. Tai galima vertinti ir kaip siekį įtvirtinti kraštutinio liberalizmo formą šalyje, kur nebūtų jokių, net teorinio lygmens alternatyvų, laisvosios rinkos ideologijai.

Keistai atrodo ir tai, kad būtent liberalai, demokratinių vertybių puoselėtojai, Lietuvoje užsimojo kontroliuoti internetinių šaltinių skleidžiamą informaciją. Tokie veiksmai iš esmės prieštarauja liberalioms vertybėms.

Pati Dalia Kuodytė regis nusprendė spręsti už lietuvius kurios ideologijos šiems priimtinos ir kurios ne: „man regis, jau senokai pasakėme, kad šitos ideologijos propagavimas yra nepriimtinas Lietuvoje”, – BNS naujienų agentūrai sakė dešinįjį politinį sparną atstovaujanti D.Kuodytė.

Didžiosios pasaulio valstybės dažniausiai nėra linkusios oficialiai kontroliuoti internete skleidžiamos informacijos. Tokia praktika labiau būdinga tokioms šalims, kuriose demokratija yra labai silpna arba jos išvis nėra.

Views All Time
Views All Time
371
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 25 = 32