Seimo narys Valdemaras Valkiūnas nusprendė pabandyti į Lietuvą sugrąžinti Švedijos XVII amžiuje neva pasisavintas ir išsivežtas patrankas. Su atitinkamu prašymu parlamentaras kreipėsi į Švedijos Karalystės ambasadą Lietuvos Respublikoje.

„Remdamiesi istoriniais šaltiniais mes žinome, kad 1625 metais Švedijos kariuomenė, užėmusi Biržų pilį, išsivežė 60 pabūklų, kuriais buvo ginkluota Biržų pilis, ir šiuo metu keletas šių pabūklų vienetų eksponuojama Švedijos kariuomenės muziejuje Stokholme. Manau, kad Švedijos Karalystė nepatirs didelio kultūrinio nuostolio perdavusi nuosavybei keletą vienetų istorinių pabūklų, susijusių su Biržų pilimi, minimam muziejui”, – sakoma V.Valkiūno kreipimesi į Švedijos Karalystės ambasadorę Lietuvoje.

V.Valkiūnas yra išrinktas Biržų – Kupiškio, todėl ėmėsi iniciatyvos susigrąžinti bent kelis iš maždaug 60 prieš beveik keturis šimtmečius į Švediją išsivežtus pabūklus. Parlamentaro žiniomis, patrankos yra Švedijos kariuomenės (Army Museum) muziejuje.

„Šis klausimas parodys, kiek Švedija yra geranoriškai nusiteikusi Lietuvos atžvilgiu. Tiek mano, tiek daugelio Biržų regiono gyventojų nuomone, reikalauti pabūklų yra labai normalu, juolab, kad skirtingai nuo Švedijos, jie mūsų kraštui yra neįkainojami”, – sakė V.Valkiūnas.

Parlamentaras pasiryžęs teigiamo Švedijos sprendimo siekti atkakliai ir visomis priemonėmis. „Prireikus, piketuosime ir rašysime raštus Europos Sąjungai, kuri deklaruoja visų jos narių lygiateisiškumą ir bendruomenišką sugyvenimą. Pažiūrėsime, kiek šios deklaracijos yra vykdomos”, – sakė V.Valkiūnas.

Views All Time
Views All Time
1565
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!