Alytaus turizmo informacijos centre (TIC) jau galima įsigyti leidinį “Aplankykite Alytaus kraštą”, o gegužę miestiečius, Dzūkijos sostinės svečius žadama pakviesti į žygius po miestą ir apylinkes.

Leidinio privalumas – informatyvumas

“Pernai teko lankytis Baltijos šalių informacijos centre Berlyne, kur įsitikinau, kad užsienio turistai labiausiai pasigenda žemėlapių, kuriuose būtų pristatomos lankytinos vietos ir paslaugos, todėl šį leidinį rengėme atsižvelgdami į kitų Europos šalių kolegų patirtį”, – naująjį leidinį pristato TIC direktorė Lena Valentaitė.

Lankstinuke “Aplankykite Alytaus kraštą” pateikiama išsami informacija apie Alytaus rajoną ir miestą: lankytinų vietų sąrašas (urbanistikos ir architektūros ob­jek­tai, archeologinės, mitolo­ginės vietos ir gamtos vertybės, monu­mentai, paminklai), turistams nau­dinga informacija apie viešbu­čius, maitinimo įstaigas ir pana­šiai.

Alytaus rajono žemėlapyje taip pat galima rasti naujausius duo­menis apie veikiančias kaimo turizmo sodybas, dviračių trasas, pėsčiųjų takus.

Leidinys “Aplankykite Alytaus kraštą” skirtas ir tėvynainiams, ir užsienio turistams (išverstas į anglų, vokiečių, lenkų kalbas ir bus išsiųstas į Lenkiją, Vokietiją, Suomiją, kitas šalis, kuriose veikia Lietuvos turizmo informacijos centrai).

Alytaus kraštą pristatantį leidinį šešių tūkstančių egzempliorių tiražu išleido konkursą laimėjusi Vilniaus leidykla “Vyzdys”, jį finansavo Alytaus meisto ir rajono savivalybės. Leidinį spaudai parengė L.Valentaitė ir rinkodaros vyr. specialistė Neringa Andrijauskaitė. Jį galite įsigyti Turizmo informacijos centre Rotušės a. 14 a, knygynuose.

Išmušė mažesnių miestų valanda?

“Aplankykite Alytaus kraštą” Turizmo informacijos centras pristatys ir kitą savaitę Kaune prasidėsiančioje parodoje “Aktyvus laisvalaikis 2006”. L.Valentaitė tikisi, jog laikinojoje sostinėje Alytaus krašto stendas sulauks ne ką mažesnio susidomėjimo nei turizmo ir laisvalaikio parodoje Vilniuje pavasarį.

“Įsitikinome, kad Alytaus miestu, rajonu domisi ir užsieniečiai, ir kelionių organizatoriai. Nauja tendencija – turistų nebetenkina Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, panašūs į vakarietiškus miestus. Ieškoma savitumo, o tai reiškia, kad išmušė mažesnių miestų valanda”, – sako TIC informacijos vyriausioji specialistė Birutė Malaškevičiūtė ir priduria, jog mūsų mieste turistams įdomios netgi tokios, regis, smulkmenos kaip gatvių išdėstymas ar jų pavadinimai.

“Kita vertus, labai sunku pakviesti svečius į miestą, kuris, nors ir žavi gražia gamta, tačiau neturi senosios architektūros. Turistus viliojame į Alytaus rajoną, garsėjantį puikiomis kaimo turizmo sodybomis, deja, platesnė turizmo infrastruktūra čia dar tik kuriama”, – sako L.Valentaitė.

“Taikomosios istorijos” maršrutai – ir alytiškiams

Artėjant vasarai – ilgai lauktam kelionių sezonui – Alytaus turizmo informacijos centras kviečia į svečius. Čia laukiami ne tik turistai įsigyti suvenyrų su Alytaus simbolika ar svetur susiruošę alytiškiai, bet ir miesto gyventojai, ieškantys įdomesnių maršrutų po Dzūkijos sostinės apylinkes.

Be jau įprastų apžvalginių ir teminių ekskursijų po miestą, B.Malaškevičiūtė gegužės mėnesį kviečia nuotykių mėgėjus – jie keliaus Pirmojo pasaulinio karo takais, sužinos, kaip mūsų miestas atrodė Suvalkų gubernijos laikais, ir t. t.

Anot vyriausiosios specialistės, tokių kultūrinių pažintinių maršrutų ateityje daugės, jie gali būti modifikuojami atsižvelgiant į individualius užsakymus.

Apžvalgines ekskursijas po Alytų veda gidai Beta Žaliaduonienė, Vilmantė Petrusevičienė ir B.Malaškevičiūtė. Viena populiariausių – ekskursija į AB “Alita” gaminamos produkcijos degustaciją, kurią turistų grupės užsako kartu su apžvalginėmis ekskursijomis. Pasitaiko ir specialių pageidavimų – pavyzdžiui, sodininkystės mėgėjai, aplankantys mūsų miestą pavasarį, būtinai apžiūri ir baltais žiedais apsipilančią Miesto sodo magnoliją.

Turistai Alytaus TIC dažniausiai teiraujasi apie nakvynės pa­slaugas, domisi, kur paragauti nacionalinių patiekalų, ieško vaikų žaidimų aikštelių, pramogų.

Įstaiga gauna nemažai laiškų, neretai – su netikėtais prašymais. (Brazilui, kolekcionuojančiam vi­so pasaulio miestų pašto antspaudus, darbuotojos siuntė laiš­ką, Argen­tinoje gyvenantys lietuviai emigrantai ieškojo giminių, o vienas prancūzas fermeris… netgi prašė padėti jam surasti žmoną!) “Apskritai ne tik užsieniečių, bet ir didesnių Lietuvos miestų turistų atsiliepimai apie Alytų – labai geri. Visi sako, kad miestas, gražus, švarus ir tvarkingas, ypač vasarą”, – džiaugiasi TIC direktorė L.Valentaitė.

Views All Time
Views All Time
2226
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!