Taryba, kurią sudaro pagrindiniai Europos žurnalistai, rašantys apie automobilius, kad 2000-ųjų metų automobilis – ,,Car of the Year 2000” – yra ,,Toyota Yaris”.

,,Toyota” Europos atstovybės vadovas p. Akira Imais džiaugiasi šia pergale: ,,Mums, automobilių gamintojams, tai didžiausia garbė. ,,Toyota” pirmą kartą iškovojo šį titulą Europoje, ir mes tikrai tuo didžiuojamės. Mes pasirinkome teisingą kelią – europiečiams siūlomas prekes gaminti Europoje.

Šis pripažinimas skatina tęsti naujos gamyklos, gaminsiančios ,,Yaris”, statybą Prancūzijoje, Valensjene, kad 2001 -ųjų metų pradžioje nuo konvejerio nuriedėtų pirmasis automobilis. Taigi, ,,Toyota” taptų dar labiau europietiška automobilių gamintoja. Ypatingai aš didžiuojuosi tuo, kad ,,Yaris” tapo 2000-ųjų automobiliu, pirmuoju naujojo tūkstantmečio automobilio modeliu.”

Metų automobilį renka 56 automobilių žinovai iš 21 Europos šalies. Atranka vyksta pagal tokius kriterijus: dizainas, patogumas, saugumas, ekonomiškumas, važiavimo savybės, variklio ypatybės, daugiafunkciškumas, ekologinė švara, kainos ir kokybės santykis.

“Yaris” – tai pirmasis Japonijoje parduodamas ,,Toyota” modelis, kuris buvo sukurtas Europos dizaino centre. Automobilis turėjo didžiulį pasisekimą Japonijos vidaus rinkoje.

,,Yaris” automobilių šeima yra sukurta, naudojant vieną bazinį modelį. Šios šeimos narys ,,Yaris Verso” – vienas originaliausių B–segmento automobilių. Pristačiusi ,,Yaris”, ,,Toyota” padidino savo europinės rinkos dalį ypatingai svarbiame B-segmente nuo 1,6 iki 3,6proc.

,,Yaris” – tai ,,Toyota” atsinaujinimo dalis Europos rinkoje. Ateinantį rudenį ,,Toyota” pristatys 10 naujų automobilių modelių ir 6 naujus variklius. Visi nauji modeliai ruošiami ir kuriami jauniems bei jaunatviškiems klientams.

2000-ųjų metų automobilis
Metų automobilis išrinktas jau 37-tąjį kartą. Pirmą kartą šitokie rinkimai vyko 1964 m. Už garbingą titulą balsuoja 56 automobilių žinovai, atstovaujantys 21 Europos valstybę. Rungiasi automobiliai, kurių pardavimas prasidėjo iki tų metų lapkričio pabaigos.

Šiemet garbingo titulo siekė 27 automobiliai. Finišo tiesiąją pasiekė tik penki iš jų. Paskutiniame etape žiuri nariai gali skirti 25 taškus, kuriuos pretendentams galima skirstyti tokiu būdu, kad vienam automobiliui tektų ne daugiau kaip 10 taškų. Žiuri privalo išrinkti neginčytiną lyderį, du automobiliai negali pretenduoti į vieną vietą. Žiuri pirmininkavo anglas p. Rėjus Yatonas.

2000-ųjų automobilis ,,Toyota Yaris” Europos rinkai pateikiamas su trimis skirtingais kėbulo ir dviem variklio variantais. Šiemet Europoje planuojama iš viso parduoti 187 800 ,,Yaris” modelių.

Į Estiją jau pristatyta ,,Yaris” serija su 1,3 litro varikliu. Mums pati ,,jauniausia” ,,Yaris” versija – ,,Yaris Verso” – bus pristatyta gruodžio pradžioje.

Toyota Baltic AS informacija

Views All Time
Views All Time
3821
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!