Pirmosios maršruto atkarpos – be nuotykių

Šeštadienį, birželio 10-ąją, 9 valandą 12 minučių iš Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubo aerodromo Kyviškėse skrydžiui aplink pasaulį vienmotoriu lėktuvu SM-2000 „Phoenix“ pakilę Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas po nepilnų trijų valandų nusileido Vengrijos mieste Gyore. Pirmąjį tūkstantį kilometrų lakūnai įveikė greičiau, negu planavo – mat pūtė stiprokas palankus vėjas, o skrydžių vadovai geranoriškai stengėsi tiesinti istorinio žygio dalyvių maršrutą.

Gyore lakūnus sveikino didelės aviacijos šventės dalyviai bei miesto vadovai. Čia pilotų laukė ir trečiasis komandos narys austras Eugenas Salpius, tačiau dėl jo užimtumo (E.Salpius yra žinomas advokatas, Tarptautinės komercinio arbitražo asociacijos prezidentas) kol kas neaišku, kokioje skridimo atkarpoje jis prisijungs prie įgulos.

Pakilę iš Gyoro, pilotai pasuko Austrijos link, vėliau skrido virš Vokietijos, Belgijos ir, kirtę Lamanšą, nusileido Londono Biggin Hill oro uoste. Šią 1500 kilometrų atkarpą lakūnai įveikė per puspenktos valandos. Visos lėktuvo sistemos veikė patikimai.

Sekmadienį SM-2000 kirto Didžiąją Britaniją. Taupydami lėšas pilotai skrido pagal vizualiųjų skrydžių taisykles. Kaip sakė Rolandas Paksas, iš nedidelio 500 metrų aukščio buvo gerai matyti ne tik pavyzdingai prižiūrimi laukai ir pilys. Didelį įspūdį paliko britų sekmadieninių pramogų mastas – žmonės jodinėja žigais, plaukioja jachtomis ir skraido įvairiausiais mažais orlaiviais.

Vakare lakūnai nusileido ant Moray Firth įlankos kranto prigludusiame Škotijos mieste Invernesse, iš kurio šiandien turėtų skristi virš Atlanto vandenų į Islandiją. Šios atkarpos ilgis 1000 kilometrų.

Šį rytą pilotams teko spręsti dilemą – skristi ar laukti geresnių orų. Mat virš Islandijos sukasi galingas ciklonas, didžiulius vandenyno plotus ir salą dengia žemi debesys.

Apie 10 valandą vietos laiku (Lietuvoje vidurdienis) lakūnai turėjo priimti sprendimą.

Views All Time
Views All Time
2437
Views Today
Views Today
1
0 0