Šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teisme vyks teisminis baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

Sprendimas plėšimo byloje bus skelbiamas iškart po prokuroro ir advokato baigiamųjų kalbų bei išklausius kaltinamojo paskutiniojo žodžio.

20–metis klaipėdietis M.K. kaltinamas tuo, kad praėjusių metų gegužės 9 d., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, darželio „Aitvarėlis“ teritorijoje, Klaipėdoje, turėdamas tikslą pagrobti svetimą turtą, sumušė nukentėjusįjį, iš jo pagrobė 300 litų vertės mobilųjį telefoną bei 10 litų.

Kaip ir visose analogiškose bylose, valstybinį kaltinimą teisme palaikys prokuroras, kaltinamąjį gins advokatas, posėdį protokoluos sekretorė, o teismo posėdžiui pirmininkaus teisėjas. Skirtumas tik toks, kad šįkart visi proceso dalyviai bus ne profesionalūs teisininkai, o Klaipėdos gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniai, ketinantys po mokyklos baigimo rinktis teisės studijas.

Teismo posėdį moksleiviams suorganizavęs nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Klaipėdos miesto apylinkės prokuroras Saulius Galminas sako, jog šio renginio tikslas – sudaryti galimybę jauniems žmonėms ne tik savo akimis pamatyti tikrą teismo posėdį bei sužinoti, kokios bausmės galima susilaukti už tam tikros nusikalstamos veikos įvykdymą, bet ir pajusti, koks sudėtingas ir atsakingas yra visų proceso dalyvių darbas teisme.

Todėl neatsitiktinai visų pagrindinių proceso dalyvių – teisėjo, prokuroro ir advokato vaidmenys patikėti teisininkų darbu besidomintiems ir visuose prokuroro organizuojamuose renginiuose aktyviai dalyvaujantiems Klaipėdos Vytauto Didžiojo, „Žemynos“ ir „Ąžuolyno“ gimnazijų moksleiviams.

„Toks betarpiškas dalyvavimas tikrą teismo posėdį imituojančiame renginyje turėtų padėti teisės studijas ketinantiems rinktis moksleiviams apsispręsti, ar jie iš tikrųjų pasiryžę savo gyvenimą susieti su nelengva teisininko profesija, ar galbūt, kol dar ne vėlu, verčiau rinktis kitos pakraipos studijas“,– sakė prokuroras.

Stebėti moksleivių vedamo teismo posėdžio, kuris įvyks šiandien 15 val. Klaipėdos miesto apylinkės teismo 305 kabinete, kviečiami ir žiniasklaidos atstovai.

Palmira Martinkienė yra Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams.

Views All Time
Views All Time
787
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!