D. Britanijos kompanija “Mobile Video Imaging” sukūrė naują turinio pristatymo į mobiliuosius terminalus technologiją, kuri suteikia GPRS tinklais perduodamiems videosiužetams TV transliacijų kokybę. Į mobiliuosius įrenginius vaizdas perduodamas 25 kadrų per sekundę dažniu 25 Kb/s sparta.

Televizijos kokybės srautinio vaizdo turinio galimybėmis bus galima naudotis jau 2003-ųjų pirmoje pusėje, kai rinkoje paplis vaizdo atkūrimo galimybę turintys mobilieji telefonai.

Norint žiūrėti kokybiškas transliacijas nereikės specialių mikroschemų – pakaks 2,5 G (GPRS) mobiliojo tinklo galimybių. Kompanijos sukurta programinė įranga, pasak jos atstovų, yra visiškai suderinama su visame pasaulyje veikiančiais 2,5 G tinklais, įsikaitant Europoje ir Azijoje veikiančius GPRS bei JAV naudojamus WCDMA standarto tinklus. Dar daugiau – “Mobile Video Imaging” teigia, kad jos sprendimas gali būti naudojamas perduodant vaizdą GSM tinklais.

Šiuo metu naujosios technologijos galimybės demonstruojamos O2 XDA ir HP “iPAQ” kišeniniuose kompiuteriuose. Žiūrėti “videosiužetus pagal pareikalavimą” bus galima ir iki ateinančių metų pavasario pasirodysiančiuose naujuose “Nokia” ir “Ericsson” telefonuose. “Mobile Video Imaging” tariasi su turinio teikėjais bei mobiliojo ryšio operatoriais dėl naujos vaizdo perdavimo technologijos naudojimo ir skelbia, kad iki 2003-ųjų Kalėdų vartotojams bus pasiūlyta apie 30 naujienų, sporto ir pramogų vaizdo medžiagos kanalų.

Views All Time
Views All Time
2459
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!