Netrukus keleiviai galės siųsti ir priimti žinutes skrisdami lėktuvu: Šveicarijos IT bendrovė SITA kartu su keliomis aviakompanijomis parengė dvikrypčio SMS ryšio skrydžio metu sprendimą.

Tiesa, keistis žinutėmis bus galima naudojantis ne nuosavu mobiliuoju telefonu, bet keleivio krėsle įmontuotu terminalu. SITA pranešė vedanti derybas su keliomis oro linijomis ir tikisi, kad ši paslauga bus pradėta teikti iki šių metų pabaigos.

Siųsti ir gauti žinutes skrydžio metu bus galima bet kurioje pasaulio vietoje: už jų tarpinį saugojimą, kompresiją ir pristatymą adresatui bus atsakinga D. Britanijos kompanijos “Inmarsat Holdings” palydovinio ryšio sistema. Vartotojai galės siųsti iki 160 ženklų dydžio žinutes. Už jas atsiskaityti bus galima kreditinėmis arba būsimomis SITA išankstinio apmokėjimo kortelėmis.

Šiuo metu “Singapore Airlines” testuoja savo lėktuvuose įrengtą vienkrypčio SMS ryšio sistemą. Žinutes “iš dangaus” gali siųsti į Europą, JAV ir Australiją skrendantys šios kompanijos keleiviai. Žinutes rašyti galima naudojantis specialiomis pramogų konsolėmis. Pasak “Singapore Airlines” atstovų, naujoji paslauga keleiviams patinka, tačiau bandymai dar nebaigti, ir kada bus galima naudotis dvikrypčiu SMS ryšiu, tebėra neaišku.

Views All Time
Views All Time
2634
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!