Pirmadienį (06.16) didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja Suomijos “Nokia” paskelbė, kad trečiosios kartos (3G) ryšio priemonių pardavimas reikšmingą mastą pasieks tik 2004 metų antroje pusėje.

Pateikdama žurnalistams atnaujintą metinę strategiją “Nokia” taip pat pristatė du naujus antrosios kartos ryšio mobiliuosius telefonus bei susitarimą su “Kodak” spausdinti fotografuojančiais telefonais užfiksuotus vaizdus.

Itin daug dėmesio skirta suomių prognozėms dėl trečiosios kartos ryšio, užtikrinsiančio mobiliųjų telefonų prieigą prie greitojo interneto, vaizdo žinučių siuntimą ir naudojimąsi kitomis pažangiomis bevielio ryšio paslaugomis. Praėjusią savaitę “Nokia” paskelbė pradėsianti pardavinėti pirmąjį 3G modelį, tačiau nebuvo linkusi manyti, kad šie pardavimai padarys itin didelį poveikį telekomunikacijų rinkai.

“Dideli (pardavimų) kiekiai bus kitų metų antroje pusėje, – sakė “Nokia” mobiliųjų telefonų padalinio vadovas Matti Alahuhta (Matis Alahuhta). – Kiti dvylika mėnesių bus pereinamasis laikotarpis”. Vadovas teigė, kad kalbėdamas apie didelius kiekius omenyje jis turėjęs milijonus telefonų.

Praėjusią savaitę Europos ryšio operatorės pareiškė, kad gamintojai neturėtų parduotuvėms siūlyti 3G modelių, nes jie yra nepatikimi, brangūs, didoki ir tesiūlo ribotas paslaugas.

“Nokia” mobiliųjų telefonų padalinio vykdomasis viceprezidentas Anssi Vanjoki (Ansis Vanjokis) pripažino, kad įmonės gaminamas trečiosios kartos modelis negali aptarnauti vaizdo skambučių. Šiai paslaugai ryšio tinklai, paslaugų teikėjai ir mobilieji telefonai bus pasirengę tik 2004 m. antrąjį pusmetį. Tačiau “Nokia” telefonais galima siųsti trumpus vaizdo įrašus. “Geriau nei laukti yra visiškai išnaudoti tai, ką galime padaryti”, – aiškino A. Vanjoki. “Nokia” konkurenčių modeliai gali aptarnauti vaizdo skambučius, tačiau atsilieka kitose srityse.

Pirmadienį “Nokia” akcijų kursas nekito ir siekė 14,48 euro už akciją, tai yra prasčiau už 1,3 proc. pasistiebusį Europos technologijų bendrovių indeksą “DJ Stoxx”.

Pasak analitikų, “Nokia” delsimas agresyviai pristatyti 3G telefonus rodo, kad trečiosios kartos ryšys tebeturi kūrimosi problemų, nors ir buvo atidėliojama ilgiau nei dvejus metus. “Tai – susirūpinimo dėl 3G tinklų paslaugų kokybės atspindys”, – teigė rinkos tyrimų bendrovės “Gartner” analitikas Benas Woodas (Benas Vudas). Tuo tarpu “Nordea Securities” ekspertas Jusis Uskola, vadinantis “Nokia” akcijas “pirktinomis”, sakė: “Visų pirma tai rodo, kad 3G tikrai nėra brandi technologija”.

Pasak M. Alahuhtos, “Nokia”, kuri trečiosios kartos rinkoje atsilieka nuo pagrindinių konkurenčių – JAV “Motorola” ir Japonijos NEC, – 2004 m. tikisi 3G pasaulinėje rinkoje išsikovoti tą pačią 35 proc. dalį, kurią valdo antrosios kartos modelių rinkoje.

Suomiai taip pat pristatė 6600 fotografuojantį modelį verslo klientams, kuris parduotuvių lentynose turėtų pasirodyti ketvirtąjį ketvirtį ir kainuos apie 500 eurų. Pristatytas ir naujas spalvotojo ekrano telefonas 3100 masinei rinkai. Šis trečiąjį ketvirtį pasirodysiantis modelis kainuos maždaug 250 eurų.

“Nokia” pristatymai yra labai svarbūs, nes įmonė gamina daugiau kaip trečdalį pasaulyje parduodamų mobiliųjų telefonų. Suomiai gali pasigirti ir didžiausia pelno marža, kurią užtikrina milžiniški gamybos mastai, juos didele dalimi lemia 3000 serijos pigesni modeliai.

Tačiau bendra padėtis mobiliųjų telefonų rinkoje jau trečius metus pasižymi lėtu augimu. Todėl “Nokia” nori rinką išjudinti naujais modeliais ir paslaugomis. Įmonės ryšio tinklų padalinio vadovas Sari Baldaufas (Saris Baldaufas) pridūrė, kad duomenų perdavimo paslaugos, įskaitant teksto ir paveikslėlių siuntimą, naujienas ir skambučių garsus, 2007 m. užtikrins 30 proc. ryšio operatorių pajamų (šiuo metu šios paslaugos duoda 15 proc. pajamų).

Views All Time
Views All Time
2475
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!