Kitąmet rinkoje pasirodys pirmi mobilieji telefonai, kuriais rašyti tekstą ir naršyti internetą nebebus taip kankinamai nepatogu kaip kad dabar. Mobiliųjų įrenginių klaviatūros rengiasi žengti didelį žingsnį į priekį.

Jei kompanijos “Digit Wireless” sukurtas naujoviškas klaviatūros “Fastap” dizainas visuotinai paplis, bus galima pamiršti pačias įvairiausias programines gudrybes, kurios pagal mobiliojo telefono mygtukų paspaudimus stengiasi atspėti renkamą žodį ir taip palengvinti žinutę rašančio vartotojo vargus.

Naujoviškoje telefono klaviatūroje kiekviena anglų kalbos abėcėlės raidė turi po atskirą klavišą. Pasak “BBC News”, buvusio kompanijos “Apple” ergonomiško dizaino vadovo Davido Levy išradimas kiekvienai raidei ir skaičiui suteikia beveik tiek pat vietos, kaip ir pagalbinėje kompiuterio klaviatūroje. Naujoje mobiliųjų telefonų klaviatūroje telpa 26 raidės, ženklai * ir # bei keli funkciniai klavišai. Kiekviena raidė įrengta ant specialaus klaviatūros pagrindo iškilimo, o skaičiai renkami paspaudus aplink juos išdėstytas raides. Funkciniai klavišai gali būti skirti tam tikroms paslaugoms ar specifinėms funkcijoms iškviesti, pavyzdžiui, pradėti rašyti naują žinutę.

“Digit Wireless” išradimas netrukus bus išbandytas ne tik laboratorijoje – pagal sutartį su “Panasonic” naujoji klaviatūra bus įdiegta į būsimąjį fotografuojančio telefono GD87 modelį. Pasak “Digit Wireless” pardavimų Europoje vadybininko Mike’o Midgeno, kol kas “Panasonic” nori įvertinti naujos klaviatūros koncepciją ir pagaminti visaverčius jos prototipus. Jei lūkesčiai pasiteisins, patogesnės klaviatūros gali būti pradėtos diegti serijiniuose telefonų modeliuose. “Digit Wireless” dėl “Fastap” naudojimo jau derasi su keliais mobiliųjų įrenginių gamintojais. Kompanija tikisi, kad pirmieji telefonai su naujo tipo klaviatūra rinkoje pasirodys 2003 m.

Views All Time
Views All Time
3015
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!