Kompiuterius vogti tampa sunkiau
Dvi kompanijos – “Phoenix Technologies” ir “Softex” sukūrė “TheftGuard” – sprendimą, skirtą kovai su kompiuterių vagimis. Šis sprendimas susideda iš dviejų dalių – programinės įrangos, įdiegtos kompiuterio BIOS (bazinėje įvedimo/išvedimo sistemoje) ir dirbančios nepriklausomai nuo kompiuterio operacinės sistemos bei specialaus “TheftGuard” tinklalapio.
Kai kompiuteris prisijungia prie interneto, jis bando susisiekti su minėtu tinklalapiu ir “sužinoti”, ar kompiuteris nepavogtas. Dingus kompiuteriui, vagystės auka užregistruoja savo kompiuterį “TheftGuard” tinklalapyje ir kai tik pavogtas kompiuteris prisijungia prie interneto, galima sužinoti jo IP adresą, interneto paslaugų teikėją ir perduoti informaciją policijai.
Taip pat galima imtis ir kitų apsaugos priemonių – sutrikdyti kompiuterio darbą, ištrinti duomenis ir panašiai.
Kitos kompanijos taip pat yra sukūrusios panašias interneto ryšiu pagrįstas apsaugos technologijas, tačiau “TheftGuard” sprendimas pranašesnis ir veikia netgi pakeitus kompiuterio kietąjį diską. Žinoma, galima pakeisti kompiuterio BIOS, tačiau tai yra per sudėtinga vidutinės kvalifikacijos vagišiui.
Aparatiniu lygiu saugumo sprendimus siūlo ir “Hewlett-Packard” kompanija. Nauji stalo kompiuteriai “HP Compaq d530” gali būti įsigyjami su “HP ProtectTools Embedded Security” mikroschema, kuri apsaugo duomenis ir kontroliuoja naudojimąsi tinklu.
Kartu su “Infineon Technologies” sukurta mikroschema yra išplečiamos standartinės “Microsoft” operacinių sistemų saugumo galimybes.
“HP ProtectTools” sudaro sąlygas saugiam katalogų ir failų užšifravimui aparatiniame kompiuterio lygyje sugeneruojant ir saugant užšifravimo raktus (slaptažodžius). Kompiuterio naudotojai gali bylas ir katalogus saugoti užšifruotame kietajame diske, taip pat saugiai siusti elektroninius laiškus.