Kevino Mitniko veiklos dešimtmetis
1992-ų metų vasario 21 dieną Kevinas Mitnikas, telefonu „nuoširdžiai“ pakalbėjęs su vienu iš bendrovės „Novell“ darbuotojų, gavo priėjimą prie svarbiausios šios bendrovės informacijos.
Taip prasidėjo žmogaus, kuris vėliau buvo pavadintas visų laikų ir tautų hakeriu, epopėja, nors palyginti su dabartiniais „profais“, jo darbai panašūs į vaikų žaidimus. Juk iš tikrųjų jis net nelauždavo jokių tinklų, tiesiog bendrovės darbuotojai, patikėję jo pasakėlėm, patys pasakydavo jam priėjimo kodus. Dėl tokio „telefoninio“ įsilaužimo, jis pateko į bendrovių „Sun Microsystems“ ar „Motorola“ kompiuterius.
Mitnikas buvo suimtas 1995-ųjų vasarį ir nuteistas penkeriems metams kalėti. Už gerą elgesį jis buvo lygtinai paleistas anksčiau laiko, tačiau, teismo nuosprendžiu, jam dar negalima artintis prie kompiuterio ir naudotis jokia priemone, leidžiančia prisijungti prie interneto (taip pat ir mobiliuoju telefonu).
Dabar jam 38 metai. Išėjęs iš kalėjimo, dėl draudimo dirbti kompiuteriu ir naudotis mobiliuoju ryšiu, Mitnikas susidūrė su dideliais sunkumais ieškodamas darbo. Jis vedė radijo laidas, rašė straipsnius į kompiuterinį žurnalą. Praėjusiais metais jis net kaip kviestinė žvaigždė nusifilmavimo seriale „Alias“, kur vaidino kompiuterių ekspertą. Filmavimo metu jam buvo pateikiamas kompiuterio muliažas.
Neseniai jis netgi pabuvojo kompiuterinės saugos parodoje „RSA Conference“, kur kartu su žinomu saugos specialistu Šonu Nanley paspaudė vienas kitam rankas ir prisiminė, kaip jie prieš 10 metų stovėjo skirtingose barikadų pusėse. Nors tada Mitnikas įsibrovė būtent į jo tinklą, Nanley visada manė, kad teismo sprendimas hakeriui buvo per griežtas, ir iš karto po nuosprendžio, paskambinęs Mitniko advokatui, pasiūlė savo pagalbą.
Pagal teismo nuosprendį, Mitnikui iki 2010-ųjų uždrausta publikuoti kokią nors informaciją, susijusią su jo „žygdarbiais“, tačiau leista rašyti straipsnius ar knygas apie kompiuterių saugumo problemas, jei tai nėra memuarai. Šiuo metu jis kaip tik rašo knygą „The Art of Deception“ („Apgaudinėjimo menas“), apie socialinės inžinerijos metodus, t. y. apie tai, kaip iš žmogaus išgauti informaciją, neįsilaužiant į jokias kompiuterines sistemas. Tokie metodai yra taikomi ir daugelio virusų autorių, kad įtikintų vartotojus paleisti kenksmingą programą ar aplankyti užkrėstą tinklapį.