Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LR Vyriausybės sėkmingai baigė visuomenės informavimo kampaniją “Pradėjau”, ją vainikuodamas “Naujųjų knygnešių” apdovanojimais.

10 ekspertų komisija, sudaryta iš valdžios, žiniasklaidos ir akademinio sluoksnio atstovų iš daugiau nei 50 kandidatų atrinko 5 skirtingų kategorijų “Naujuosius knygnešius”. Tai – informacinės visuomenės plėtros iniciatyvos, taip pat labiausiai šiam procesui nusipelnę asmenys.

Nugalėtojams buvo įteiktos skulptoriaus Kęstučio Koiros sukurtos simbolinės statulėlės. Jose knygos lapų lakštai išdėstyti taip, kad žvelgiant iš viršaus matome naujųjų technologijų simbolį – raidę “@” (“Eta”). Pasak autoriaus, kurdamas “Naujojo knygnešio” apdovanojimą, jis siekė tradicines švietimo ir progreso vertybes pavaizduoti šiuolaikiškai, novatoriškai.

Pirmosios kategorijos – “Gyventojams naudingi sprendimai internete” (funkcionalios valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų interneto svetainės ir sprendimai) – nugalėtoju tapo Lietuvos darbo biržos interneto svetainė. Joje gyventojai gali rasti informacijos apie darbo rinkos pokyčius kiekviename Lietuvos rajone, naudingą nuorodų į užsienio įdarbinimo agentūrų tinklapius rinkinį, atsakymus į aktualius klausimus.

Antrosios kategorijos – “Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos” (viešųjų interneto prieigos centrų steigimas, mokyklų, bibliotekų kompiuterizavimas, kiti projektai) “Naujojo knygnešio” vardas suteiktas aljanso “Langas į ateitį” viešųjų interneto prieigos taškų steigimo iniciatyvai. Ši iniciatyva – didžiausios apimties: yra įsteigta apie 70 interneto prieigos centrų, kiekviename jų per mėnesį apsilanko nuo 200 iki 800 lankytojų.

Trečiojoje kategorijoje – “Informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme” (kursai, nuotolinis mokymas, bedarbių mokymai ir kiti projektai) “Naujojo knygnešio” laurus, už kitą savo veiklą – visuomenės mokymo projektą, taip pat nuskynė aljansas “Langas į ateitį”. Aljanso kursuose kompiuterinio raštingumo ir naudojimosi internetu pradmenų iki lapkričio pabaigos išmoko daugiau nei 19 tūkst. dalyvių.

“Labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelniusiu žmogumi (nacionaliniu mastu)” pripažintas “Infobalt” viceprezidentas Romualdas Krukauskas. Jau 1994 m. jis aktyviai rėmė asociacijos
“Infobalt” įsteigimą, buvo Lietuvos Ryšių ir informatikos ministerijos, veikusios nuo 1992 iki 1998 m., viceministras. R. Krukauskas paskatino informacinės visuomenės idėjų sklaidą valdžios sluoksniuose, kurių veiksmai įtakoja visos šalies gyvenimą, įnešė ypatingą indėlį kuriant lituanizuotos atvirojo kodo programinės įrangos kūrimą ir tobulinimą bei pirmojo šalyje lokalizuoto atviro kodo standartinio biuro programinės įrangos rinkinio sukūrimą.

Regioniniu mastu “Labiausiai informacinės visuomenės plėtrai nusipelniusiu žmogumi” pripažinta Paliepių pagrindinės mokyklos mokytoja Laima Siliūnienė. Parašiusi projektą gauti pirmajam kompiuteriui Paliepių pagrindinei mokyklai ir jį gavusi 1994 m., mokytoja iki šiol rūpinasi ir mokinių, ir kitų kaimo gyventojų kompiuteriniu raštingumu – moko juos dirbti kompiuteriu, mokosi pati, rašo programas ir projektus. Konkursui moterį pasiūlė Paliepių pagr. mokyklos direktorius Benediktas Siliūnas.

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Vyriausybės “Naujojo knygnešio” konkursą planuoja tęsti ir kitąmet. Tuomet ketinama įvertinti 2004 metų iniciatyvas.

Konkurso, kaip ir visos akcijos “Pradėjau”, tikslas – parodyti gyventojams veikiančias informacinės visuomenės iniciatyvas, kuriomis jiems tereikia pradėti naudotis.

Views All Time
Views All Time
2400
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!