Pasaulinio IT inovacijų taikymo lyderio “Intel” pajamos per pirmąjį 2006 m. ketvirtį siekė 8,9 mlrd. JAV dolerių. Bendrovės grynasis pelnas siekė 1,3 mlrd. JAV dolerių, arba 23 JAV centus vienai akcijai.

“Smarkiai augusi asmeninių kompiuterių paklausa pastaruoju metu kiek nuslūgo. Dėl to kompiuterinės įrangos gamintojai mažino savo atsargas ir tai turėjo įtakos mūsų šių metų finansiniams rodikliams”, – sakė “Intel” generalinis direktorius Paulas Otellinis (Paul Otellini).

Pasak jo, nepaisant šių priežasčių kompanija prognozuoja gerus antrojo pusmečio rezultatus, nes pavyko pasiekti puikių rezultatų su 65 nanometrų technologijos kompiuteriais. “Rinkoje savo nišą jau rado neseniai pristatyta nešiojamų kompiuterių platforma “Centrino Duo” ir skaitmeniniams namams skirta platforma VIIV”, – sakė P.Otellinis.

Trečiąjį šių metų ketvirtį “Intel” ketina pristatyti keletą naujų procesorių, grįstų “Intel Core” architektūra. Tikimasi, kad tai užtikrins produktų lyderystę tarnybinių stočių, stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių rinkose.

Šių metų pirmojo finansinio ketvirčio rezultatai rodo, kad Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos regionuose “Intel” gautos pajamos buvo mažesnės nei tikėtasi, o Japonijoje – daugiausiai dėl besitęsiančio nešiojamųjų kompiuterių rinkos augimo – “Intel” gautos pajamos išaugo 8 proc. ir pirmą kartą viršijo milijardą JAV dolerių.

“Intel” pajamos Amerikoje, lyginant pirmuosius 2005 ir 2006 metų ketvirčius, sumažėjo 3 proc. ir siekė 1,9 mlrd. JAV dolerių, o Europoje sumažėjo 19 proc. ir siekė 1,7 mlrd. JAV dolerių.

Per pirmąjį 2005 m. ketvirtį “Intel” pajamos siekė 9,4 mlrd. JAV dolerių, bendrasis pelnas sudarė 5,6 mlrd. JAV dolerių arba 35 centus akcijai.

Prognozuojama, kad 2006 metų antrąjį ketvirtį “Intel” pajamos sieks 8 – 8,6 mlrd. JAV dolerių.

Apie “Intel”

Pasaulinis silicio inovacijų lyderis “Intel” vysto technologijas, produktus ir iniciatyvas tam, kad žmonių gyvenimo ir darbo sąlygos nuolat gerėtų. Išsamesnės informacijos apie kompaniją “Intel” rasite www.intel.com/pressroom.

Views All Time
Views All Time
2654
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!