IDC: 3 ateities technologijos
IDC specialistai įvardijo tris technologijas, kurios šiuo momentu tėra pradinėse savo plitimo stadijose, bet jau po keleto metų gali pakoreguoti informacinės rinkos jėgų santykį.
Kaip tvirtina IDC, jau dabar vertėtų kreipti didelį dėmesį į kai kurias technologijas, kurių įtaka IT rinkai kol kas minimali ar dar net nepastebima, tačiau po kelių metų gali pasikeisti iš esmės. Šios technologijos yra:
Radijodažninės identifikacijos sensoriniai davikliai (RFID). Nežiūrint į tai, kad radijodažninės technologijos „stūmimas“ Vakarų rinkose pilna eiga vyko jau 2004 metais, jos paplitimas dar nepasiekė bumo – tai įvyks ne per vienus metus. Pagal IDC prognozes 2005 rinkoje lyderiaujančios kompanijos pradės daugiau kalbėti apie daviklių derinimą su RFID technologija, o ji rinkoje bus paplitusi gan nevienodai – kai kurios kompanijos ir karinės struktūros jau naudoja tokius RFID pagrindu veikiančius daviklius savo logistinėms reikmėms, tačiau daugelis kitų kompanijų apie juos neturi žalio supratimo.
Korinė tinklų topologija (mesh-tinklai). Tai – vieno lygio P2P architektūros pagrindu sukurti bevieliai tinklai, kurie kiekvienam bevieliais davikliais, vad. „dulkelėmis“ (motes) aprūpintam galutiniam įrenginiui leidžia prie jų prisijungti ir atsijungti, nepažeidžiant bendro tinklo darbo. Kiekvienas tokiame tinkle veikiantis bevielis įrenginys ne tik priiima ir perduoda savo trafiką, bet taip pat maršrutizuoja ir per save praleidžia kitų į „voratinklį“ įsijungusių įrenginių trafiką. Ši savybė mesh-tinklus daro panašiais į Internetą. Pačiais pirmaisiais tokios technologijos vartotojais jau tapo kai kurios užsienio gelbėjimo tarnybos – bevielius daviklius turinčios policijos arba greitosios pagalbos mašinos visada prijungtos prie mesh-tinklų, to patogumas jau įrodytas praktiškai. IDC pataria atkreipti dėmesį į dvi šioje sferoje naujoves kuriančias kompanijas – Mesh Networks Inc. ir CrossBow Technology.
Semantinis internetas. Tai – naujas Tinklo plėtojimo etapas. Jį kuria Timo Bernerso Ly (Tim Berners-Lee) vadovaujamas W3C koncernas. Semantinis internetas standartinių aprašų, susitarimų dėl vardų ir jų perkeitimo mechanizmų dėka leis struktūrizuoti skirtingose XML duomenų bazėse saugomą informaciją. 2005 metais mes daugiau sužinosime apie semantinį internetą, nes sulauksime jam skirtų lyderiaujančių kūrėjų išleistų programų, tačiau, kol nebus sukurtas automatinis perėjimo iš įprasto į semantinį internetą mechanizmas, pastarasis plėtosis žymiai lėčiau, – teigia IDC.