HIPERLAN: lokaliniai radijo tinklai

Standartas Hiperlan pasprendžia funkcionavimą sutinkamai su dviems atviru sistemų tarpusavio modelio veikimo lygiais (Open System Interconnection OSI ). Pirmas lygis – fizinis (Physical Layer), antras kanalinis (Data Link Layer). Pirmo lygio standarto Hiperlan funkcijos yra apribuoti lygio srities pasiekimo (MAC-adresavimas). Tai reiškia kad bazinius Hiperlan reikalavimus sudaro loginio jungimo valdymo (Logical Link Control) kanalinio lygio OSI polygio, dirbantisaukščiau Hiperlan MAC.

Fiziniame lygyje standartas Hiperlan turi galimybe funkcionuoti dviejose diapazonuose. Pirmas diapazonas yra apribojamas dažniais nuo 5.15 GHz iki 5.25 GHz, su galimybe praplėsti iki 5.30 GHz. Radijo aparatūra, dirbanti šiame dažnių diapozone, turi turėti galingumą 1 Vt. Antra dažnių atkarpa plečiasi nuo 17.1 GHz iki 17.3 GHz.

Pirmame diapazone, fiziniame lygyje palaikomas iki 25 Mb/s greitis. Funkcionavimas gali būti atliekamas penkiais skirtingais kanalais, tris iš kurių patalpinti apatiniuose 100 MHz diapazone ir du-aukštesniuose diapazonuose 50 MHZ.

Straipsniai 1 reklama

Adresavimo organizavimas transporto lygyje su MAC – adresu pagalba atlieka pilna posistemio decentralizaciją, kuri nereikalauja pagrindinio valdymo punkto. Polygis MAC-adresavimas palaiko ne tik tai mobilumą ir aparatūros suderinamumą, bet ir kanalo apsaugą nuo šnipinėjimo.

Pilnas mazgų pasiekiamumas vieno prie kito tinklo viduje Hyperlan palaikomas MAC-lygyje su vieno iš mazgų pagalbą, kuris veikia kaip retransliatorius. Jei baigtinis duomenų siuntimo punktas yra virš tiesiogines zonos pasiekiamumo ribos, tai duomenų perdavimas atliekamas per retransliavimo mazgą, išsidėsčiusio tarp retransliatoriaus priimančio mazgo ir siunčiančio mazgo duomenis.

Views All Time
Views All Time
2071
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 4 = 2