CSMA / CD standartas (ANSI / IEEE 802.3-1985)

CSMA/CD (Carrier Sense Multiple Access / Collision Detection – kolektyvioji našlio jutimo kreiptis su susidūrimų aptikimu) yra panašus į vietinių tinklų Ethernetą, nors ir nevisiškai jam tapatus duomenų perdavimo tinklo protokolas. Ryšį tarp įvairių šio standarto apibrėžiamų funkcijų
Transyveris (transeiver) – siuntėjo ir gavėjo kreiptis į fizinę terpę – atsako už:

* MAC pasluoksnio našlio jutimo signalo generavimą;
* iškraipymų (garbling) aptikimą ir susidūrimų aptikimo signalo MAC pasluoksniui generavimą;
* freimų generavimą ir priėmimą.
Kodavimo ir iškodavimo dalis atitinkamai pakeičia signalo kodus ir kartu su SFD (Start Frame Delimiter – pradinis freimo riboklis) sukuria ir pašalina 64 bitų sinchronizavimo lauką užimančią preambulę. Šį lauką sudaro pakaitomis pasirodantys 1 ir 0, o jis baigiasi 1011. Taip pat naudojant aplanką (pad), nustatomas mažiausias freimo ilgis, reikalingas susidūrimams aptikti.
Kanalo vadyba (link management) atsako už teisingą kreipties mechanizmo veikimą; tam yra panaudojami našlio jutimo bei susidūrimų aptikimo signalai.

Naudojant CSMA/CD standartą galima rinktis įvairiausius perdavimo variantus, tokius kaip: plačiajuostį ar bazinės juostos, bendraašį kabelį ar neekranuotą vytąją porą, įvairią duomenų spartą ir įvairius linijos kodus.

Straipsniai 1 reklama

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *